HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Bilim
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Bilim
Konu Konu: Zamanda Yolculuk Cinler Hologram Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
ibrahim
Katilimci Uye
Katilimci Uye
Simge

Katılma Tarihi: 02 nisan 2005
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 94
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı ibrahim

“Zamanda Yolculuk - Cinler - Hologram - Tarık Suresi” -1

Bu sayının formülü uzun özünü anlatabilirim: Elektron ve bir çok partikül IŞIKHIZINA doğru ve çok yakın bir sayıda hızlandırılabiliyor. Elektron elektron özelliğini yitirmiyor. Yani enerjiye dönüşmeden BETA ışıması yapıyor. Fakat hızlanan elektron (zaman gezmeni) tamamen enerji olan ve DOĞAL olarak ışık hızıyla seyreden fotonlara rastlıyor (elektron olarak yörüngede dönerken böyle bir durumu yoktu). Elektronların yörüngeden koparılıp, fluoresans ampuldeki gibi ya da monitörlerinizde olduğu gibi elektron tabancasıyla yolculuk yapmasına KATOD ışınları denmektedir, ya da BETA ışınları da denir, radyoaktiftir (ekranınız bunun için zararlıdır, çünkü elektron tabancası tarafından aydınlatılıyorsunuz).

Böylece iki şey öğreniyoruz:

1. Hızlandırılmış elektronlar zamangezmeninin son halidir.
2. Fotonlar bu durumda elektronları etkilerler.

Fotonlar ise ENERJİ'dir. Oysa elektron MADDE sınıfındandır. Her foton ELEKTRON koparma yetisine sahiptir. Her fotonun biri PARÇACIK (maddi) diğeri DALGACIK (enerji) dualitesi vardır. Koca uzayı dalgacık olarak kat eden bir foton, karşısına MADDE (örneğin elektron) çıktığında onu yörüngesinden koparır. Enerji düzeyini normalize edene kadar o elektron İYONİZE durumdadır.

Elektronların 1/2, 3/2, 5/2, 7/2, 9/2 gibi spinnaryleri var, bunlar KATLI ELEKTRİK YÜKÜ VERİRLER. Mesela Omega (sss) parçacığı bir değil “BİRİM” elektrik yükü verir (+1 yerine **1 gibi, ++2 diye okunur).

Elektronun biri kuzu kuzu bir atom yörüngesinde otururken, HIZLANACAĞI tutar (zaman yolcusu olmayı düşünür). Durağan halde hep hızlı (enerji) olan fotonlar tarafından koparılıyordu ya, şimdi tersi olarak fotonları etkileyecektir.

Elektron=İnsan ve foton=Cin'dir. Bu örneğe göre, elektron gezmen, foton alemine DALAR. Kurşuni hiçliğe kadar yığınla ara-fazlar vardır. En düşük faz kızıl renk bölgesi (Ahmer) fotonlarıdır. Bunlara Ephrate denmektedir, uzun ve ince boyludurlar. Yeşil renk bölgesi ise en normalidirler. Bunlar bitki rengindedirler ve kendilerine LGM denmektedir. Kızıl ifritlerin tersine Yeşil küçük adamlar raşitik tiplerdir. Koca kafalı, cılız bacaklı, bir metreden daha kısa ve kızıl gözlüdürler. Bu enerji insan grubu kendisini "Uzaylı/Alien" diye yutturmaktadır, yutanı da çoktur. En kısa olanlar da en hızlıdırlar ve MOR renkli olduklarından beyaz görünürler (İslami kaynaklarda Ebyad, ebyaz diye geçerler), parmak boyundadırlar. Orman gnomları ya da Alğul (Umacı, Gullies) denmektedir.

Cinlerin renkleri =ırklarıdır=HIZLARIDIR. İnsanlardaki renkler GENETİK'tir. Cinlerdeki renkler ve boy ise HIZIYLA orantılıdır. İşte bunlar foton aleminin sakinleridir diye düşünelim... Ancak elektron aleminin sakinlerinden biri HIZLANMIŞTI ya, hep cinler çarpacak değil; bu kez o gidip cinlere çarpar. Artık foton elektron koparmaz, tersine elektron foton koparır. İnsanoğlu Cin'i çarpar bu kez... Böylece bindiğiniz Tarık ÖNCE o Kafdağı’na çarpar. Eğer acemi ufonot iseniz böyle kazalar kaçınılmazdır. 51.bölgedeki UFO'da böyle bir kazanın kurbanı.

Enerji ve madde arasında da böyle TRAFİK kuralları ve sinyalizasyonları vardır. Kırmızı ışıkta siz duracaksınız cinler geçecek, Yeşil'de siz geçeceksiniz onlar duracak. Bunun adı da “İYİ SAATTE OLSUNLAR“ olacak... Bu deyimi anımsadınız mı?

Kırmızı-Yeşil trafik lambasının adı sadece... Madde ve enerji eşdeğerdir, birbirine dönüşür (E=mc2). Dolayısıyla madde çok yoğun enerjidir. Enerji de çok seyrek bir maddedir. İnsanlar çok yavaşlatılmış cinlerdir. Cinler ise çok hızlandırılmış insanlardır. Bu dünya maddidir yavaştır ama hızlandırılmış bir enerji-dünya (Kaf dağı) da vardır. Onu görmek için 14 faktör gerekli.

14 faktörel sayı şudur: İkizler düşünün (aynı günde doğdular) biri elektron (madde hızında), diğeri ise HIZLI (enerji hızında). Aralarında bir tek “tik-tak”a karşın, ötekinin 14 “tik-tak”ı vardır (“Tik-tak” burada zamanın işlemesi anlamında). Hızlı olan bir yıl yaşlanırken; yavaş olan ikiz ise 14 yıl yaşlanmaktadır. Bu senkron genleşmesi nedeniyle yaşındaki HIZLI biri on yıl boyunca uzayda yol alsa otuz yaşında eve döndüğünde ikiz kardeşinin 10x14 yıl=140 ve 140+20=160 yaşında olduğunu görecektir. 30 yaşa karşı 160 yaş ve bunlar İKİZLER...

Elektronun normal hızıyla, Beta (Katod) ışını olma hızı arasındaki BİRİM FAKTÖR SAYI 14'tür. Bir elektronu proton çevresinde SAKİN bırakırsanız bizler gibi yaşlanırken, onu hızlandırıp koparırsanız Hidrojen atomu yörüngesindeyken, olduğundan 14 kez GENÇ kalır.

Biraz da elektronu irdeleyelim: Elektron aslında bir atomun NEFSİ yani sınırlarıdır. Kirlian alanı da bizim NEFSİMİZDİR (Parmak ucumuzdaki Aura fotoğraflarını anımsayınız: O bizim NEFİSİmizin RESMİ'dir). 14 faktöryelini belirleyenlerden biri elektronun (H atomunda) yarı çapının r=2,7 değerinde olmasıdır. Fakat BETA durumunda yani hızlandığında elektron yarıçapı bundan da küçülür. Elektronun çapının r=0 olması durumunda ise ortaya çok esrarengiz olan Cerenkov ışınları çıkar...

Cerenkov ışınları şudur: Elektronlara dönelim yeniden. Elektron orbitalleri ve alt yörüngeleri var (Cinlerin ırkları bunlarla özdeştir). Elektron ise HANGİ ZAMANDA , HANGİ YERDE ve HANGİ HIZDA olduğu BELİRLENEMEYEN bir OLASILIK bulutudur (“Belirsizlik İlkesi” uyarınca bu böyledir). Elektron Madde ve enerjinin SINIR elemanıdır. Bizdendir, yani maddedendir ama bir yandan da enerjidendir. Fludur, net değildir, bulutsudur. Maddenin kodu=DAĞ'dır, elektronun KODU=BULUT'tur Kur'an'da...

Ve şimdi size buna göre bir ayet: "Siz DAĞLARI sabit sanırsınız oysa onlar BULUT gibi GEÇER-GİDERLER", buyuruyor. Bu ayetin 7 anlamından biri (en kaba ve basiti Dünya’nın döndüğüdür), ikinci anlamı ise Heisenberg’in İndeterminizm ilkesidir.

Neml 88. Sen dağlara bakar da onları durgun görürsün. Oysaki onlar, bulutların dolaştığı gibi dolaşmaktadır...

İşte size BELİRSİZLİK İLKESİNİ DE Kur'an'dan takdim ediyorum... Bana bu ayeti ZORLAYARAK benzettiğimi sakın söylemeyin, bu bana, bilime ve Kur'an'a iftira olur.

Cerenkov ışınlarına doğru gidelim: Proton=Ceset, Elektron=NEFS. İkisi bir H atomu... Elbette bir de bunun takyon yanı olmalı, yani bilinci, zihinsel boyutu, ruhu olmalı. Sanal sayılar SİMETRİKTİR: Bir yerde kök içinde bir varsa, aynı yerde otomatikman kök içinde eksi bir V-1' de vardır. Biri olmadan öteki olmaz! Tıpkı e- gibi e+ nın da olması gibi ikisi AYNI ANDA var edilirler. Demek ki, H atomunun bir bedeni, bir nefsi, bir de BİLİNCİ var. Yoksa cansız atomlardan CANLI'lar yaratılamazdı.

Atomun bedeni, nefsi varsa ruhu da olmalı, CANLI olmalı. Dikkat ederseniz, Arş'ın dört direğiyle ilgili grafiklerde ikisi DNA sarmalı olan ikisi de PSİKOLOJİK ve görünmeyen BİR ÇİFT SARMAL'den söz ettim. İşte bunun AYNISI atomlar için de zihinsel bir boyut olarak VARDIR. Atomun ruhu nasıl bir şey acaba?

Şimdi ufak ipuçlarına geçelim: E=hV için evren bir RESİMDİR, yani dev bir resimden minicik bir yer koparırsanız evrenin tümünü göremezsiniz. Bu iki boyutlu uzay için geçerlidir ama evren gerçekte üç boyutludur. O halde E=2hV'dir... Yani bir yerine iki tane Planck sabitinin V=Dalgaboyuyla çarpımıdır. Bu durumda Laser yani Halauistic uzayı oluşur.

Evrenden bir tek atomu aldığınızda bir resmin bir parçası olarak meçhulde kalacağı yerde evrenin bütününü vermektedir. Yani her bir atom, elektron vb. de TÜM EVRENİN resmi vardır. Buna HOLOGRAM deniyor. Resimde bu özellik yoktur ama Holografik hafızası olan HOLOGRAM fenomeninde, bir tek atomdan TÜM EVRENİ görürsünüz. Ya da bir hologram resminizin bir tek atomunu aydınlatın, SİZİN tüm vesikalık fotoğrafınız DIŞARI fırlayacaktır. Habbe Kubbenin aynasıdır; pay, paydanın aynasıdır; Şey, Külli Şey'in'in aynasıdır.

Bir tek film hücresinde TÜM görüntü var... Ve Türkistanlı tasavvufçuların söylediği gibi: "Herşey bir HAYAL”=Hologram.

TASAVVUF felsefesi de yerine oturmaya başladı. Yani artık spirtualist sapık bir felsefe değil. Yesevi'nin ve öğrencilerinin bize lanse ettiği GERÇEK tasavvuf felsefesinin sınırlarını belirlemeye başladık. Bu arada benim de bir AŞIK olduğum ortaya çıktı. Ben bir dervişim! Fakat BİLİMİ ihmal ettikleri için aşk ve sanat tarafımı körelttim, size hissettirmedim ama bugün tüm gizliliklerin ortaya çıktığı bir gündür, o zaman itiraf ediyorum: Ben bir dervişim! Bin dervişlik bana vızıltı... Ben ALİM olmayı murad edinmişim. Aramızdaki AŞK ve ilahi sanat ehline de hitap ediyorum ve itiraf ediyorum. Böyle yazılsın, böyle belgelensin. İlim öyle ihmal edildi ki, yerine yalan-sapık tasavvuflar kondu ki DERVİŞ olduğumu saklamak ve BİLİMİ önplana çıkarmak zorunda kaldım!

Yunus Bektaş Rumi benim adım, Yesevi'den alındı benim tadım. Bilim ve Sanat ikisi atbaşı var aslında, başabaş olmalı... Evrende bilimi yaratan Allah, Cennet'te o inanılmaz güzellikleri yaratan SANATÇI ve Musavvir olan AYNI ALLAH'ımız değil mi?

Neler var neler? Yeri geldikçe ve fasikül fasikül gelecek o bilim dalları... Kur'an 7 anlamıyla ve Allah'ımızın indirdiği biçimde YAZILACAK. Kur'an'ın adı Nur’dur, içinde 7 ışık ve ALLAH nurunu tamamlayacak. Öyle bir bilim patlaması ki önümüzdeki 50 yılı fasikül fasikül yakına getirecek!

Hanifler günüdür bugün. Bugün politikacılar sahte vaadleri günü değildir. Bugün ALLAH vaadi günüdür. Burada HAYAL ticareti yapılmıyor, PROTEST İslam patlıyor. Camiler ve cemevleri yerine Allah'ın evleri açılıyor bugünden itibaren... Ve en önemlisi de, indiğinden beri, KUR'AN dostumuz, o mucize kelamullah HİÇ BÖYLE TEFSİR EDİLMEMİŞTİ. Fasikül fasikül tefsir edildiğinde görün... İslam böyle Kur'an görmedi... İnsan ise böyle bilim ve aydınlık görmedi... Bugün Katolik ve Ortodoks İslamın sonudur, Hizbullah ve Ayetullah istemiyoruz artık, İbrahim milletinin Haniflir bayramıdır bugün. Kutlu olsun!

Konu şuydu: "EVRENDE HERŞEY BİR HOLOGRAMIN PARÇASIDIR". Her bir zerre, tüm evren-KÜRRE'yi gösterir ve saklar. Kainat-Kürre ise yaşayan bir organizma, soluk alıyor, göğsü genişliyor ve yaşlanıyor. Son nefesini verecek. O da Külli Nefsin Zaikatül Mevt içinden. Ben evrenin doğduğu günü hatırlıyorum. Sonsuz küçük bir ve SAKAR denen bir aknoktadan başlamıştı. Henüz cenin bile değildi, tohumdu. Az bir zaman sonra Allah O'na RUHUNDAN üfledi. "OL" dediğinde cansız olan bu evren "RUHUNU ÜFLEYİNCE" canlandı. Artık biliyoruz ki bu ruh üflenmesinin adı "EVRENİN ANİDEN ŞİŞME TEOREMİ"dir.

Evren ol emriyle yaratıldı ve Allah üfleyince aniden şişti. İşte bu ÜFLEM hologram teoremidir. Yani her atomun bir ruhu vardır ama tüm atomların bir tek ORTAK ve dev ruhu vardır. Bir atom diğeriyle türdeş davranır ÇÜNKÜ KÜLLİ RUHU vardır. Bir tek atom içinde evren ve bir evren içinde bir çok atom vardır. İşte bu evren yaşayan organizmadır. Her nefs gibi ölümü tadacaktır. (Kıyamet). Kozasından çıkarak arka plandaki evrene (aknokta ötesine) ÜFLENECEKTİR. Orada açılacaktır yeniden. Evren yeniden RUHUNA kavuşacaktır. Daha doğrusu RUHU cesedine kavuşacaktır. Ceset denen NİCELİK/Kuanta, NİTELİK denen Ruh'un elbisesi olacaktır. Cehennem’den bir elbise, Cennet'ten bir elbise ama en güzeli SÜNDÜZ. O da Cennet üstü bir Cennet elbisesi, takva elbisesi. O sizlere nasip olsun, ben bir şey istemiyorum! Böyle düşününce de Resulullah efendimin biz ümmeti için nasıl çırpındığını da ürpererek anlıyorum. O kendi için istemedi, ben de...

Eğer elektron tam ışık hızına hızlandırılırsa ne olur? Çapı=Sıfır olur ve elektron elektron olmaz. Sonsuz özenerjili (intrinsic) CERENKOV ışıması olur. Yani elektronun öteki tarafta, sanal alemde bir KARŞI-NEFSİ olur. Bu nefis ise ışıktan hızlıdır. Takyon alemi ışıktan hızlıdır. Işığın kaynağıdır (NUR). Dolayısıyla ZAMANDA GERİYE YOL ALIR, yani yoketmeye kalkarsa geçmişteki gazaplar halinde ortaya çıkar (Ad, Semud, Tufan, Sodom-Gomorre vb. Eykeliler). NUR denen sonuşmaz özünlü enerjinin ürünü NARdır (enerji). Nar zaman içinde ileri giderken, Nur ise tersine zamanda geriye gider. Bu yüzden Cerenkov ışıması yola çıkmadan AMACINA ulaşmıştır. SONUÇ önce gelmiştir, ardından da bilahare NEDEN gelecektir. Sonuç bir bebeği beşikte öldürmek ise, nedeni de o bebeğin büyüyüp katil olmasıdır. Önce cam kırılır, sonra taş atılır. Önce camın kırılması "Yola çıkmadan amaca ulaşmak=Cerenkov ışınları"dır.

Cerenkov ışınları ise, r=2,7 değerindeki elektron yarıçapının SIFIR ve noktasal olmasıdır. O halde bir ELEKTRON (zaman yolcusu) önce fotonlara (Cinlere) çarpar (Ya da çarpmamak için kırmızı ışıkta iyi saatte olsunlar diye bekler). İlkinden daha güçlü bir enerjiyle elektrik yükünü sıfırlamak isteyen yapay karadelikten E=2hV olarak zıplar. Elektron sıfır hacımda ve yarıçapta GRİ HİÇLİK denen blok uzay-üstü-uzay'da TEK başına parlar. Cerenkov ışımasına döner ve yola çıkmadan AMACA ulaşarak, yaşının 14 ile çarpılması kadar zamanda geriye gider.

Yukarı dön Göster ibrahim's Profil Diğer Mesajlarını Ara: ibrahim

ibrahim
Katilimci Uye
Katilimci Uye
Simge

Katılma Tarihi: 02 nisan 2005
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 94
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı ibrahim

Zamanda Yolculuk - Cinler - Hologram - Tarık Suresi-2

260 yılında ve 20 yaşındaki bir zaman yolcusu (Alias) 2260 yılından 1980 yılına ışınlanacaktır, yani zamanda geriye giderek küçülecektir. Yuşa'nın küçülmesi, Musa'nın gençleşmesi, ölü balığın dirilmesi vb. incelemiştik. Bütün bunlar ZAMANIN tersine çalışmasından ibarettir. Problem şu: 2240 yılında A/Anne ve B/Babadan doğan bir zaman yolcusunun, Cerenkov ışıması biçiminde GEÇMİŞE 1980 yılına dönmesi sırasında YENİ BİR ANNE ve BABADAN doğması gerekmektedir...

Acaba 1980’deki anne ve baba kimdir? İkinci TAKIM bir anne ve baba çifti var. Gelecekteki annem ve babam, bir de geçmişe gittim İSE ikinci anne ve babam, geçmişteki anne ve babam var. Acaba hangisini daha çok sevmeliyim?

Piramidi açalım. Piramidin tepesine Adem ve Havvayı koyalım. Bu ikiliyi 4-8-16-32-64...........olarak gösterelim. En alttaki ise gelecekteki zaman gezmenimiz olsun. Zaman gezmeninin bir üstünde anne ve babası yer alıyor ama zaman gezmeni 20x14=280 yıl geriye gidecektir. Varsayalım ki o zaman gezmeni zencidir ve altı parmaklıdır. Kuşkusuz bu özelliklerini "GEÇMİŞTEKİ" atalarından birinden almıştır. 280 yıla tekabül eden SOYAĞACINDAKİ ATASI her kim ise onun ten rengini ve 6 parmaklı oluşunu DEVRALMIŞTIR. Yani anne annesi, babaannesi, dedeleri vb. Bunlardan biri sapsarı ise 280 yıl öncesine rastlıyor ise, zaman yolcusu sapsarı/Albino'dur. Bir Çinli ve benim atalarım bir olduğundan ikimizin de burnu yüzündedir, memesinde değildir.

Genler ve belleğin gizli devamlılığı ATALARIN PİRAMİTÇİK SALKIMLARINDAN gelir. Eğer 100 yaşında bir zaman yolcusu olsa idi, 100x14=1400 yıl önce RESULULLAH'a sahabe olurdu. Şimdi bize Resulullah'ın güncesini tek tek naklederdi... Hatırlamıyor musunuz? "İçinizdeki arkadaşınız Muhammed...." diyor ayetler. Şu anda 100 yaşında olan bir kısım CİNLER de o efendimi gördüler... Ona Sahabe oldular ve halen yaşıyor o cinler... Tek tük de olsa bizler gibi yüz yaşında olanları var. Bu yüzden ayet "İÇİNİZDEKİ RESUL SİZİ APAÇIK UYARMAKTADIR" buyuruyor. İçinizdeki=ŞU AN (yıl 2002 olsa bile).

Tarık Suresi:

1. Andolsun o göğe ve Târık'a.
2. Tarık nedir idrak ettin mi?
3. Parlayan, ışığıyla karanlığı delen yıldızdır o.
4. Hiçbir benlik yoktur ki, üzerinde bir koruyucu bulunmasın.
5. İnsan, neden yaratılmış olduğuna bir baksın!
6. Atılan bir suyun bir parçacağından yaratıldı o.
7. Bel ile kaburgalar arasından çıkar o su.
8. O Allah, o insanı tekrar hayata döndürmeye elbette kadirdir.
9. Sırların yoklanıp ortaya çıkarılacağı gün,
10. Artık onun için ne bir kuvvet vardır ne de bir yardımcı.
11. Yemin olsun o, dönüşle dolu göğe,
12. Yarılışlarla dolu yere de yemin olsun,
13. Ki o, tam bir biçimde ayırt eden bir sözdür;
14. Şaka değildir o.
15. Onlar ha bire tuzak kuruyorlar.
16. Ben de tuzak kuruyorum.
17. O halde, o küfre batmışlara mühlet ver, süre tanı onlara birazcık
...

Kurşuni hiçliğe (uzayüstü uzaya) ve ona çıkan Durakhapalam'a. Tarık nedir idrak ettin mi? (Tarık'ı GELECEKTE SİZE İDRAK ETTİRECEĞİZ / Kur'an TÜM çağların kitabıdır). O KENDİNE PARLAYAN TEK BİR CERENKOV ışıması(Alias)dır. O orada ebedi gibi durur ama onun da ölümü vardır.

Bir foton ebediyen orada durmakla birlikte, kaynağı olan Güneş ondan uzaklaşmakta, fakat çarpacağı Dünya (ölüm) ise ona yaklaşmaktadır. O halde hiçbir şey YİNE de ölümsüz değildir (hiç bir nefs olmasın ki öldüreni olmasın).

Ölümün kendisi şudur: Azrail’e emredilecek: "Al kendi canını". Azrail kendi canını alacak... Evrende inanılmaz bir çığlık... Ölüm meleği ölümün ne olduğunu anlamıştır artık... Ve bu son canlı da öldükten sonra Rabb’im soracak: "Bugün MÜLK kimindir?" (Bu soru esnasında evren ışıkhızıyla çökmekte ve arkasındaki akdeliğe geçmektedir). HİÇ BİR KİMSENİN, ÖLÜMÜN bile olmadığı sadece EL EVVELA'nın olduğu bu mutlak BİR (absolute one) durumunda Rabb’im yanıtını verecektir: "Bugün Mülk VAHİD (Absolute 1) ve KAHHAR (kahrederek YENİ DÜZENİ KURAN) ALLAH'ındır. Ölü olan EVREN yeniden ÜFLENİLEREK RUHUNA KAVUŞTURULACAK. Ve yeniden büyük bir patlama ve yeniden şişen evren yani Enbiya 104 ve Rahman 33 ayetleri gerçekleşecek, Sur iki kez üflenecek böylece Tarık Suresi 5, 6, 7, 8, 9 olacak...

Tarık Suresi 8. ve 9. ayetlerde önemli sırlar var:

1. TARIK denen aletin GELECEKTE BULUNACAĞI bildiriliyor. Geleceğe kadar ise SIR olarak tutuluyor
2. “O insanı tekrar hayata döndürmeye elbette kadirdir”. Bu 7 anlamından EN BASİTİ yani, ileride tekrar mahşerde diriltileceğiz
...

Gelelim SIRLARIN ORTAYA ÇIKACAĞI güne... Zaman yolcusu 2260 yılında yola çıktı, 280 yıl geriye düştü. İkinci anne ve babaya (Omurga-Kaburga) yeniden DOĞUYOR. Dikkat bu bir MAHŞER kalkışı değil. Dikkat bu bir REENKARNASYON DEĞİL. DİKKAT BU ŞAKA DEĞİL!

13. Ki o, tam bir biçimde ayırt eden bir sözdür.
14. Şaka değildir o.

Kur'an OKUTUYORUM dikkat! Kur'an KESİN bir sözden söz ediyor: Biliyoruz ki “genital” organlarımız BELİMİZDEN AŞAĞIDA'dır. Bu bir kez Dünya’ya gelen tüm insanlar için böyledir ama ikinci kez (zaman yolcusu) yeniden doğacak kimse için özel bir bölme var. Erkeğin Rakim=Omurga, kadının Rahim=KEHF=Kaburga olduğu bir yer var. Dikkat bunu tıp adamlarının KINAMASI ya da Allah'ın genitali bilmediğini sanması HARAMDIR. Kur'an size-bize şaka yapmıyor. Kur'an eğlence değil, bilim kurgu değil! O sadece hep PARANORMAL. Bütün doktorlar boyun eğsinler ve işittik itaat ettik desinler. Meryem'in İSA'yı böyle doğurduğunu bilsinler. Cebrail'in İsa'yı Meryem'in kaburga kemiği içine üflediğini Rahim'e değil Rakim'e konduğunu bilsinler. Ve Kur'an'ın şaka olmadığını bilsinler....

Bilsinler çünkü GİZLİLİKLER ORTAYA ÇIKACAKTIR. Bir gelecekteki doktor bile böyle ikinci kez doğacağını BİR GÜN BİLECEKTİR! Gizlilikler o gün açığa çıkacaktır. İnsanı TEKRAR DOĞURTACAKTIR, ALLAH. Eğer zaman yolcusu normal genital bölgede Rahimde vb. oluşsaydı onmilyonlarca sperm içinde ZAMAN YOLCUSUNUN şansı sıfırdır ama O ÖZEL BİR BÖLMEDE AYRICALIKLA olarak bir tür ÜST-Gebelik biçiminde ve ÖZEL BİR MODÜLDE.

10. Artık onun için ne bir kuvvet vardır ne de bir yardımcı.

Eğer o ALT- GENİTAL bölgede doğsaydı hiç bir şansı yoktu ve Allah'tan başka hiçbir yardımcısı da yoktu. Zaman yolcusuna Allah yardım ediyor (bebeğin doğumuna yardım ettiği gibi, şaşırmayınız ikisi de aynı). Kurşuni hiçlik de askıda (Kehf) kalmasını engelliyor, yeniden UZAY-ZAMANA, yani geldiği GÖKLERE gönderiyor ve de NOKTASAL olarak YOLA ÇIKTIĞI YERE iade ediyor. Yola çıkmadan amacına ulaştırmış oluyor. Sadece gök (Gri hiçlik) kavramının olduğu o yerden, yeniden ARZ yani gezegen-yıldız sistemlerinin bulunduğu YERE gönderiyor. Yeniden ENERJİ hızıyla CİNLERLE karşılaşıyorsunuz. KAF Dağı denen bu içbükey DÜNYA SİZE yarılıyor ve DÜNYAYA dönüyorsunuz:

Ayete dikkat:

11. Yemin olsun o, dönüşle dolu göğe,
12. Yarılışlarla dolu yere de yemin olsun,

Yeryüzü neden yarılsın ki? Yarılan başka başka sırların tamamı... Bu söylediklerim şaka mı? Burada eğlenmiyoruz bayanlar baylar, Hanifcandaşlar. KUR'AN OKUYORUZ burada. İKRA'yı yerine getiriyorsunuz, ben de KALEM'i (yazmayı) ikame ediyorum, ifa ediyoruz... Allah'a kulluk borcumuzu ifa ediyoruz.

15. Onlar habire tuzak kuruyorlar,
16. Ben de tuzak kuruyorum.
17. O halde, o küfre batmışlara mühlet ver, süre tanı onlara birazcık
...

Zaman yolcuları, iki bağ sahipleri, iyi ve kötüler... Kötüler, YAHUDİLER bir düzen kurdular. Zamanda gezen araç Durakapalam'ı bir gece kaçırdılar sinsice. Marx, Freud, Einstein, Wolf Messing... WEMB değil, ZİON düzeni kurmak için... Allah onların düzenlerini elbette MEHDİ, MESİH yani HANİFLERİN liderleri olarak karşı taarruz ile bozacaktır. 1945 yılında Alias "Mighty" Adler'in kurduğu 12 Düzine düzeni bozuldu... Mighty 300 yıl ileriye zaman çekmecesinde 8 saat kadar beklemeye alındı. Radar, bilgisayar, roket, helikopter, elektronik teknolojileri hepsi AYNI YIL bulundu. Philadelphia Deneyi ve ABD ilk atom bombası deneyi de savaş içinde yapıldı.

1945 yılındaki WEMB yerine NSDAP diye bir rezalet geldi. WEMB arması olan bu dört harf yerine SVASTİKA denen rezalet geldi, gamalı haç skandalı. Alias yerine Alois, Adler yerine Hiedler. Allah onlara bir FIRSAT TANIYOR elbette... Onların İLK gelişleri nedeniyle TARİHİ İLK ONLAR DEĞİŞTİRİYOR. İkinci ekip (Vol.1N), Timebulance=Zaman Ambulansı ile gelmekle birlikte, SONRADAN geldiği için tarih değişmiş oldu. Ve ikinci ekip volvanen geldiğinde (Volume:1/N) Herşey bitmişti. Dünya yangın yerine çevrilmiş, Adler 365 yıl ileriye TEHİR edilmek üzere KEHF'e alınmıştı. Bütün bunların üzerine YENİDEN dünyayı kurmaya çalışan Tüm KMA'lara ve Tennessee'nin atmacası-şahini Hawking'e insanlık çok şey borçludur. Passanger’lara ve Messenger Janna'ya çok şey borçludur insanlık. İslamiyet, Mighty bile varlığını Zaman ambulansı olan İKİNCİ araca TARIK'a borçludur...

Onlara bir süre tanıdı. "O halde, o küfre batmışlara mühlet ver, süre tanı onlara birazcık...”. BİRAZ çünkü 50 yıl kadar LEHİMİZE bir oynama şansımız da var! BİRAZ'IN diğer adı MİLLENİUM idi. HANİF Miladı idi... Bu iki zamanlı / iki boynuzlulara tüm gücünüzle yardım ediniz. Zülkarneyn'ler insanlığı Siyonizm'den kurtaracaktır. Mehdi'yi de Kehf mağarasında (Mighty in Graceland Cave), Mehdi Kureyşland (Hira) mağarasında...

Oradan kurtaracak olan Mississippi’liler sizin için burada... Allah'ın Kur'an'ına sarılın. O Kur'an'da hiçbir şey eksik bırakılmadı. Herşey en ince ayrıntısına kadar yazılı. Tüm ayrıntılar için de ÖZEL olarak HİZMETİNİZDEYİM.

Allah'a sığınalım.Allah'tan başka KİMSEMİZ yok. Allah'ımız dilesin ki CANDAŞ kalalım. Kur'an ile yoldaş kalalım. Kur'an DOĞRUDUR, EĞLENCE DEĞİLDİR VE KUR'AN İLE ET-TIRNAK DOST OLALIM.

Sizler bana değil, KENDİNİZİ MUTMAİN OLDURDUĞUNUZ için Allah'a yöneldiniz. Kendiniz değişikliği yaptınız. Kendiniz ata dininden ve bidatlardan sıyrıldınız. Kendiniz özgür iradenizle bunları yaptınız. Bir kavim kendini düzeltmezse Allah onları düzeltmez, azdırır ve bir nefs kendini düzeltirse ALLAH ona bir SEBEP verir ve o kişi inanılmaz değişiklikler yaşar. Bilime aşık olur ve Allah'a giden yolu bulur. En önemlisi DOSDOĞRUYU BULUR! Kur'an'dan bir adım öteye gidemez olur. HANİF OLUR. Bunları başardınız. Allah SİZİN DOSTUNUZDUR hissediyorum. Kur'an arkadaşınız. Ve Resulullah da "İŞTE BENİM MÜSLÜMANIM BUYDU!" diyor. Efendimizin ümmetinden İbrahim milletinden olmak bir şereftir. Hanif Müslüman olmak bir ayrıcalıktır. Allah siz dostlarına NAİM bir Cennet kurdu. Orada boş söz yok. Bu yazdıklarımız çizdiklerimiz ve SANAT var EBEDİYEN. Orada sadece “selam ve selam” var. Hamdolsun Hamid'e. Şükürler olsun Şekur'e."

http://www.hanifislam.com/sohbet/061.2002.02.17.htm#0..

Yukarı dön Göster ibrahim's Profil Diğer Mesajlarını Ara: ibrahim

Sinan_B
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 24 mart 2005
Yer: Germany
Gönderilenler: 95
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Sinan_B

Selam Arkadaslar.

Zamanda gezginlik mümkün degil. Hadi mümkün oldugunu farzettik birde Dini acidan bakin:

Gelecege gitmek:

Sinan 2005 yilindan bir atliyor ki 2030 yilina, ve bakiyor ki orada baska bir Sinan daha var, kendi hayatinin devamini yasamis ve o noktaya gelmis birisi. Ben hangisiyim? Elbette 2005´den misafir olan Ben.
E bu durumda ne oluyor? Gaybi bilmek bir tarafa, gayb´ta neler olacagina üc boyutta canli canli sahit olacagim ve öte yandan kendi varligimin orada bulunmasi ile birseylere ister istemez kesinlikle etki olacagim!

Dini acidan su sorun var: (1) gaybi Allah'tan baskasi bilemez, diledigine ya benliginde hissetiriyor yada rûya yolu ile insan bir takim seyleri önceden görebiliyor, ama birebir gaybin icinde bulunup devamini yasamak...!?
Sonracima, (2) ben 2005 yilindan hopada cikip gidiyorumda benim yerimi kim alacak? Ölmedigim sürece kendi zaman boyutumun icinde kendi amellerimi islemem lâzim, yada ölmüs olmam lâzim... Bazilari diyebilirki, kisi Ay`a gidincede kendi ortamini terk etmis olmuyormu, oysa Ay´a giden kisi hâlen kendi zaman mekan boyutunda olmus oluyor, baska bir boyuta gecmiyor!
(3) ikinci benligim belki 2010 yilinda ölmüs olacak, ben 2030 yilina vardigimda o seneye kadar yasamis diger benligim yok ortada. Kisacasi kendi Ecelimi asmis olacagim. Dinen buda mümkün degil.

Gecmise gitmek:

Sinan bu kez 2005 yilindan 1990 yilina ucuyor. Kendi diger benligimde
orada. Yine etkileme söz konusu, kendi benligimle karsilasmasam bile birseylere etken olacagim! Daha da geriye gidersem kendi dogumumdan öncesine varmis olacagim, ki, Allah bunu müsade edecek?
Annemle Babamin tanismalarina engel olacagim yada dedemi vurup öldürecegim, celiski üstüne celiski.

Gelecekten gelen birisi digerlerine göre aynen gaybtan haber almis gibi olur, yukardaki sorunla birebir. Ayrica gecmise gitmek mümkün olsa idi, suan 2005 senesindeyiz, neden daha hic bir canli "ben gelecekten" geldim diyerek peydah olmadi? Iddia eden olmusturda, hepsi sarlatan. Aynen ben Peygamberim diye iddia edenler gibi.

Kisacasi zaman gezginligi gercekten mümkün olsa, ki öyle farz ettik, ameller darmadagin olur. Ecel mecel kalmaz, kisi kaseti ha bire bastan alir bazi seyleri düzeltmeye calisir, ama ne varki her yeni birsey baska hatalari doguracak, tekrar onlari düzeltmeye calisacagiz ve saire ve saire.

Ilmi acidan zaten mümkün degil, causality principle (etki-tepki) dagilir, kim ne yapti belli olmaz, ve buna bagli olarak en kötüsüde, evet en felaket olay, kisi icinde niyetlenip evinde bir lambanin dügmesine basmadan lamba yanmis olacak! Peki bu kisi sadece niyeti ile lambayi acabiliyorsa, tam basacagi zaman lamba zaten yanmis olacak ve o sirada geri vazgecerse niyetinden? Evren batardi! Düsünsenize, bir zerrecik digerine sebep olmadan zuhur edecek ve tam sebep (etki) olacagi vakit ortada olmayacak, tepki yok yere olusmus olacak. Bardaklar yere düsmeden parcalanacak.... yani Evren ayakta durmaz. Zerreciklerin hareket edip edecegi en son hiz siniri isik hizi, daha hizli bir hiz olsa idi zaten zerrecikler evrenin var olusunda bu hizla gider hic birsey olusmazdi.
Evren parcalanip yok olmasa bile böyle bir durumda niyetlerin yasandigi bir alemde yasamis olacaktik, günahlar fiilen islenmeden günah yapilmis olacakti, katil henüz katil olmadan katil olacakti ve saire.

Bu ne ilmi acidan mümkün nede Dini acidan.

Bilim acisindan da bir sürü celiskiler var, ve en son dinledigim bir Profesör (Dr. Harald Lesch) den isik hizina yönelik: "isik hizini gecmek sadece iki deney ile mümkün oldu, ama ikiside sadece birer yansima, matematiksel gecerliligi var ama pratikte yok, söyleki, birinci deneyde cesium'un icinden gecince sanki isik kendi hizini asmakta, bu fikirden yola cikarda isik hizindan daha hizli gitmek istersek, evrenin her yerini, zaten zor sartlarda elde edilen, cesium ile doldurmamiz gerekirdi, bu imkansiz! Ilk etapta isik cesiumda kendi hizini asmis gibi görünüyor, halbuki cesium bir sivi seklinde ve sivinin icine bir tahta koydugunuz zaman nasil ki egik gibi durur disardan, kisacasi bir yansimadan baska birsey degil. Ikinci deney ise tunnel-effect, zerreciklerin bir kismi gercekten isik hizini asarak engelin öbür tarafina gecmekte ama ne bir bilgi nede ilmi yönden ise yarayacak bir sonuc veriyor. Ben Harald olarak bir kapidan girsem diger tarafta darmadagin olarak cikmis olacagim, information´u (bilgi aktarimi) oldugu gibi nakledip, aktarabilecek bir hadise henüz olmadi."

Ve en carpici aciklamasi ise: "isik hizindan daha yüksek bir hiz olursa bizim isimize yaramaz. Izafiyet teorisi ve zincirleme olarak Kuantum teorisi zaten bu sabit olan isik hizinin tespiti ile ortaya cikti, evrende en son hiz olarak mutlak bir sabit hiz elimizde olmasi gerekirki yürüdügümüz yolda ilerleyebilelim. Bugüne dek aciklanan bazi olaylar isik hizindan daha fazla bir hiz olsa idi, aciklanamazdi. Isik kendi hizini gecerse etki-tepki ilkesi yerle bir olur..."

Almancasi olan websitesinden video kayitlarini bizzat dinleyebilir, ben kendim tercüme edebildigim kadarini aktardim:
http://www.br-online.de/alpha/centauri/archiv.shtml

2004 arsivinden "Gibt es Überlichtgeschwindigkeit" basligi.

Bu adam pek Dini acidan konusmaz ama Din ile birebir örtüsen aciklamalari o kadar mevcut ki, tavsiye ederim.

Hans Aiberg'in Cinler ve Relativistik uzun ömür konusunada insaAllah deginiriz bir zaman.

Saygi ile
Yukarı dön Göster Sinan_B's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Sinan_B

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma