HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Genel Tartışma
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Genel Tartışma
Konu Konu: Homoseksüellik-Eşcinsellik Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Guests
Guest Group
Guest Group

Katılma Tarihi: 01 ekim 2003
Gönderilenler: -259
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Guests

MErhaba,

Siznle anlaşamadığımız konu,siz bütün kötü fiillerin bir hastalıktan kaynaklandığını söylüyorsunuz

.Tam tersine, bir hastalıktan kaynaklanmadığını söylüyorum ve eşcinselliği de kötü huy olarak görüyorum. yani hırsızlık, yalan söylemek, zenginliğine kılıf bulmak gibi.

üstteki notumda vermiş olduğum karun örneği aslında meselenin anlaşılması açısından kon ile son derece bağlantılı. orada karun'da kendi içinde haklı ve mantıklı. ancak işin aslı öyle değil. işin aslı, karun körü huylarını kendisine doğru göstermiş.

şimdi siz diyorsunuz ki: eş cinsellik bir özürdür ve hem cinsleri (kendileri gibi eşcinsel olanlarla) ilişkiye girmelerinde bir sakınca yoktur. halbuki bu tesbitiniz zaten başlıbaşına bir çelişki. çünkü :

fıtraten erkek olan iki kişi kendilerini kadın gibi hissediyorlar diye (EĞER GERÇEKTEN bir ÖZÜR ise bu durum) isteseler de cinsel ilişkiye giremezler. çünkü ikisinin de erkeklik organının çalışmıyor olması gerekir. bu durumda,  erkeklik organı çalışan bir hemcinsi ile ters ilişkiye girmesi ile ancak cinsel ilişki olabileceğinden, lut kıssasında anlatılan EN ÇİRKİN işlerden olur.

kadın kadına zaten bir özür kabul edilemez. ki lezbiyenliğin  de en çirkin işlerden olduğu açıktır.

ancak yine son söz olarak tekrar ediyorum,  ateşe dayanıklı olduğunu düşünenlere bir sözüm olamaz. dosdoğru yola girmenin birinci  yolu, kişinin yaptıklarını objektif olarak, heva ve hevesinden arınarak değerlendirip, öz eleştiri yapmasıdır.

selam müminleredir...

Yukarı dön Göster Guests's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Guests

Yorumcu
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 08 mart 2010
Gönderilenler: 171
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Yorumcu

hayrullahmeral Yazdı:

MErhaba,

Siznle anlaşamadığımız konu,siz bütün kötü fiillerin bir hastalıktan kaynaklandığını söylüyorsunuz

.Tam tersine, bir hastalıktan kaynaklanmadığını söylüyorum ve eşcinselliği de kötü huy olarak görüyorum. yani hırsızlık, yalan söylemek, zenginliğine kılıf bulmak gibi.Tamam.Nihayet anladım galiba.

üstteki notumda vermiş olduğum karun örneği aslında meselenin anlaşılması açısından kon ile son derece bağlantılı. orada karun'da kendi içinde haklı ve mantıklı. ancak işin aslı öyle değil. işin aslı, karun körü huylarını kendisine doğru göstermiş.

şimdi siz diyorsunuz ki: eş cinsellik bir özürdür ve hem cinsleri (kendileri gibi eşcinsel olanlarla) ilişkiye girmelerinde bir sakınca yoktur. halbuki bu tesbitiniz zaten başlıbaşına bir çelişki. çünkü :

fıtraten erkek olan iki kişi kendilerini kadın gibi hissediyorlar diye (EĞER GERÇEKTEN bir ÖZÜR ise bu durum) isteseler de cinsel ilişkiye giremezler.Fıtraten erkek olan kişilerden söz etmiyorum ben.Ben,fıtraten kadın olan,ama fiziksel olarak erkek olan kişilerden söz ediyorum.Ve bu kişilerin bedensel olarak özürlü olduğunu düşünüyorum. çünkü ikisinin de erkeklik organının çalışmıyor olması gerekir. bu durumda,  erkeklik organı çalışan bir hemcinsi ile ters ilişkiye girmesi ile ancak cinsel ilişki olabileceğinden, lut kıssasında anlatılan EN ÇİRKİN işlerden olur.Dostum.Biraz düşünür veya biraz araştırma yaparsan,Fiziksel ve ruhsal olarak erkek olan ama normal kadınlara ilgi duymayıp,bedensel özürlü kadınlara ilgi duyan erkeklerin olduğunu tesbit edebilirsin.Hatta bu tür kişiler,Avrupa da resmen evlenebiliyorlar.Bence bu tür kişilerin birlikteliği veya evliliği caizdir.Ancak söz konusu kişiler,cinsel aşırılıklarından dolayı böyle bir konuma geçtiyseler sorumlu veya günahkardırlar.Umarım meramımı anlatabildim.

Selam ile.

kadın kadına zaten bir özür kabul edilemez. ki lezbiyenliğin  de en çirkin işlerden olduğu açıktır.

ancak yine son söz olarak tekrar ediyorum,  ateşe dayanıklı olduğunu düşünenlere bir sözüm olamaz. dosdoğru yola girmenin birinci  yolu, kişinin yaptıklarını objektif olarak, heva ve hevesinden arınarak değerlendirip, öz eleştiri yapmasıdır.

selam müminleredir...

Yukarı dön Göster Yorumcu's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Yorumcu

aranus
Yeni Uye
Yeni Uye

Katılma Tarihi: 25 nisan 2010
Gönderilenler: 1
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı aranus

arkadaşlar merhaba. ben bu foruma yıllardır yazan bir kardeşinizim. gerçek nickimi söylesem pek çoğunuzun hatırlayacağına eminim. bu konuyu formda görünce bende bir şeyler yazmak istedim. ve kendime yeni bir nick alıp bir şeyler yazayım istedim. ben lise yıllarından beri bahsi geçen ilişki türünü pek çok kez yaşadım. genç erkekler bana kadınlardan daha çekici gelirdi. içki içerdim. büyük çaplı olmasada kumarda oynardım. namaz niyaz sormayın onlar aklıma bile gelmezdi. sadece bayram namazlarına anne ve babamın zoruyla sabahın köründe(!) uyandırılıp söylene söylene giderdim. kimlik müslümanı olarak geçirdiğim yıllar içerisinde tahsilimi bitirip askere gittim. askerlik dönüşü malum evlilik baskıları gelmeye başladı. falanın kızı filanın yeğeni baskılarıyla abluka altındaydım. ama ben erkeklerden hoşlanıyordum. görücü usulü ile dünyalar tatlısı ve benim herşeyim olan yengenizle evlilik nasip oldu.3 çocuğum olmuştu ama bu tür ilişkiye gizli kapaklı devam ediyordum. 6-7 yıl kadar daha bu lanet ilişkiye devam ettim. içkiyi bırakmıştım. kahvede çayına oynanan oyunlarıda bırakmıştım. cumadan cumayada olsa namaza başlamıştım ama ailenin tek binamaz üyesi bendim. askere gitmeden önce bu ilişkiye son vermek için uzun yıllar sığınak aradım. tarikat ve cemaatlerden medet umdum ama hiçbirisinin faydasını göremedim. zaman içerisinde tarikat gereklerini yapmasamda tarikat ve cemaatlerle bağlantım devam ediyordu. daha sonra sitemiz aracılığıyla kuran islamıyla tanıştım. hayatımda yepyeni bir sayfa açmıştım ama bu lanet ilişkiye olan hevesim devam ediyordu. bana kadınlık yapan erkek arkadaşımla hafta sonları buluşup lanetliğe devam ediyorduk. bir ara bizim köylü uzaktan bir akrabam olan 50 li yaşlarda birisinin ağır hasta olduğunu duydum ve ziyaretine gittim. akrabam olan şahıs günde üç paket sigara içmesi nedeniyle hastalanıp yatağa düşmüştü. adamcağız bir deri bir kemik kalmış, 45 kiloya düşmüştü. doktoru ise sigarayı bırakmaması halinde bir kaç ay içinde öleceğini söyledi. akrabamın ağabeyi ise köye telefon edip kardeşinin mezarını kazdırmış, kefenini ve cenaze levazımatını hazırlatmıştı bile. işlerim nedeni ile uzun süre başka şehirde kalmam gerekti. bi kaç ay sonra bir düğüne davet edildim. düğün köyümdeydi. düğünü bahane edip köye kaçmak benim için bulunmaz bir fırsattı. köyde yakın akrabam pek olmasada güzel anılarım vardı. neyse uzatmayalım hazırlanıp köyüme gittim. köye varır varmaz soluğu yaylada almıştım. yaylada ilk gördüğüm kişi ise hastanede ölüm döşeğinde olan akramdı. adam kilo almıştı ve dinç görünüyordu. çam ormanına kurduğu çadırda hayata tutunmaya çalışıyordu. hoş beş faslından sonra ona nasıl düzeldiğini sordum. verdiği cevap ise şuydu: sigarayı bıraktım, doktorun tavsiye ettiği besinleri yedim ve temiz havaya çıktım. yavaş yavaş düzeliyorum. ben ise sigarayı nasıl bıraktığını sordum. o ise herşeyin beyinde bittiğini ve bir insanın kötü bir alışkanlığı bırakmak istediği zaman onu rahatlıkla bırakabileceğini söyledi. işte o zaman beynimde şimşekler çakmıştı. akrabamın yanından ayrılıp bir köşeye çekildim. acaba bende bu lanetliği bırakabilirmiydim. sigarası bitince taksi tutup 30-40 lira para verip sigara alacak kadar bağımlı birisi sigarayı bıraktıysa bende bırakabilirdim. içkiyi ve kahveyi bırakan iradem bu lanetliğide bırakabilirdi. hacı bektaş merhum demişti ya hani: keramet baştadır, tacda değil, hararet nardadır, sacda değil, her ne arar ise kendinde ara, kudüste mekkede hacda değildir. bende aradığımı kendimde bulmaya karar verdim. hemen arabaya atlayıp yakındaki bir kasabaya indim. lanetli ilişki yaşadığım arkadaşlarımın adreslerinin bulunduğu msn adresimi hemen iptal ettim. telefoncuya gidip kendime yeni bir hat aldım ve önceki kullandığım kartımı imha ettim. ilk zamanlar çok zor oldu. ama direndim. ve 5-6 yıldır bu tür ilişkiyi yaşamıyorum. nefsin çekiyormu diye sorarsanız evet o tür ilişkiyi yaşamak istiyorum ama yaradan yasak ettiği için artık YAPMAYACAĞIM. bu tür ilişki için hastalık deniliyor. ben buna katılmıyorum. bu hastalık değil, bir zaaftır. içinizde hiç bir babayiğit çıkıpta yolda gördüğü güzel bir kadına azda olsa şehvetle bakmasın. yada bir barda içki içip alem yapmak istemesin. altına, paraya,kadına,haram kazanca v.b din dışı şeylere zaafı olmayan hemen hemen yok gibidir.(içkiyi bırakan eski bağımlı bir arkadaşım geceleri rüyasında sabaha kadar bira içtiğini söylüyor. ama kendisi Allahın mükafatını ve affını umarak yıllardır içmiyor) ama bu tür din dışı şeylerden neden uzak duruyoruz? Allah korkusu yüzünden. ben içki içmeyi,güzel kadınlarla birlikte olup onlarla eğlenmeyi ve bahsettiğim lanet ilişkiyi yapmayı hala istiyorum ama Rabbim bana yapma demiş. o yüzden bunu sorgulama lüksüne ve hakkına sahip değilim. Rabbim ayrıca yasakladığı şeyleri yapmazsam bunun karşılığını bana ahirette vereceğini vaat etmiş. onun vereceği mükafatları ise bir insanın aklının tahayyül etmesi mümkün değil. şimdi bu yazıyı okuyupta ben bu ilişkiyi bırakamıyorum diyen arkadaş varsa yazdıklarımı iyi okusun. bir insan içkiyi,sigarayı,uyuşturucuyu,kumarı ve zinayı nasıl bırakabiliyorsa lanet ilişkiyide çok rahat bırakır. ama burada en önemli şey bırakmak istemektir. bu ilişkiyi hastalık olarak değil içki,kumar,kadın,haram kazanç gibi insan zaafları arasında görebilirsek bu işi yarı yarıya bıraktık demektir. selamlar saygılar.

Yukarı dön Göster aranus's Profil Diğer Mesajlarını Ara: aranus

Yorumcu
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 08 mart 2010
Gönderilenler: 171
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Yorumcu

Duygu veya düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim aranus kardeşim.

Allah"a sonsuz şükürler olsun ki,benim hiç bir sapık düşüncem yok.Allah hiç kimseyi,bu tür sapık duygu veya düşüncelerle imtihan etmesin.Bırakınız hemcinslerini,küçücük çocuklara bile ilgi duyan sapıklar var.Ben,bu veya buna benzer haberleri görünce,dinleyince,o tür kişileri kınamaktan çok,rabbime şükrediyorum,benim böyle bir zaafım olmadığı için.Çünkü bu tür zaaflar,doğal olmayan,yani sıra dışı zaaflardır.Hz.Lut,erkek misafirlerine tecavüz etmek isteyen kavmine,bizzat kendi kızlarını teklif ederek,tecavüzü,sapık tecavüze tercih etmek istemişti.

Bana göre siz,sağlıklı bir erkeksiniz.Sıradan veya benden farkınız,hemcinslerinize de ilgi duymaktır.Aynı ilgiyi,bizde karşı cinslerimize duyuyoruz.Ama bu ilgimizi,meşru olmayan kişilere karşı eyleme geçirmiyoruz.Bu durumlarda nefsimize hakim çıkıyoruz,çıkmaya çalışıyoruz.Sizde aynı şeyi yapmalısınız,yapıyorsunuz,yapmaya da devam edersiniz ,inşallah.Eğer,tüm homoseksüeller veya hemcinslerine ilgi duyan erkekler,sizin gibi ise,bu konuda benim yaptığım yorumlar yanlıştır.Bu durumda,Hayrullah meralin yaptığı yorumlar doğru olur.

Selam ile. 

Yukarı dön Göster Yorumcu's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Yorumcu

adalet
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 02 ekim 2006
Gönderilenler: 1195
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı adalet

Aranus kardeş,bu sapkınlığı bıraktığınız için sizi tebrik ederim.İçine Allah korkusu yerleşen birisinin zaten bu tür kepazelikleri terketmesi beklenirdi ve siz size yakışanı yapmışsınız.Nasuh tövbe de bu olmalı,bence..

Düşünür572
Groupie
Groupie

Katılma Tarihi: 06 nisan 2009
Gönderilenler: 82
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Düşünür572

Selam.
   Ben tam olarak kadın kadına ilişkiye girmenin (lezbiyenlik) günah olduğunu belirten ayetlerin yerini bulamadımda yardımcı olursanız sevinirim. 4/15-16 hariç(onları gördümde, onu eşcinsellik diye yorumlayan sadece yaşar nuri var onu biraz araştırmak lazım).
Yukarı dön Göster Düşünür572's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Düşünür572

duacı
Newbie
Newbie

Katılma Tarihi: 03 aralik 2009
Gönderilenler: 22
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı duacı

Selamlar,
Düşünür kardeşim ...eğer biraz düşünürsen Allah'ın (şükürler olsun O'na) ayetlerini her yerde görebilirsin. Bunun için salt Kur'an'a bakmana da gerek yok. Bir şeyleri meşru kılabilmek ya da yükünden kurtulabilme duygusu tamamen insanın kendi eğilimleriyle alakalı değil mi..? Şimdi içimizdeki iyi ve güzel olana kulak verelim. Ayetlerin oldukça naif, oldukça açık bir dille konuştuğunu duyarız. işte bu fıtrat dini olan İslamın sesidir. Birilerinin tarih boyu kendi kişisel eğilimlerine göre anlamlandırdığı sayfalarda ise, bulmak istediğinizi bulursunuz. Bence aslolan kalbinizin, vicdanınızın sesidir. Kur'an insana fıtrata-vicdana giden yolu gösterir. Gerisi sizin samimiyetinizdir...
Küçük bir hatırlatma yapayım dedim.... hakkınızı helal edin.

Düşünür572
Groupie
Groupie

Katılma Tarihi: 06 nisan 2009
Gönderilenler: 82
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Düşünür572

Selam.
   Ben zaten o ayetler hakkında bir miktar araştırma yaptım ve sonuç olarak 4/15 lezbiyenlik ve 4/16 da homoseksüelliğin günah olduğunu açık bir şekilde söylüyor. Ama işte bu yanlış tercümeler çok tehlikeli, insan bazen yanlış şeyler düşünebilip düşüncesinde bağnazlaşabiliyor. Onun için araştırmak ve paylaşmak gerekir.
Yukarı dön Göster Düşünür572's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Düşünür572

ism@
Groupie
Groupie
Simge

Katılma Tarihi: 13 agustos 2008
Yer: France
Gönderilenler: 40
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı ism@

Bu konuda Çok fazla Konuşmayacağım zaten Konuşulması gerekenler konuşulmuş ancak Kuran ne diyorsa odur herkes kendi iç vicdanında halledecek bu konuyu önemli olan İnsan olmak Hayvan olmamayı emrediyor Allah. . .

Şimdi Ayetleri Tek tek inceleyelim Ben sadece Tam çevirilerini vermekle yetineceğim kafamız karışmasın siz arapça orjinalinden tek tek kelimelerin anlamlarını araştırabilirsiniz...

7-ARAF SURESİ 80-84.AYETLER TETAHHARUN(Temize çıkmak, temizlenmek, MATARA-Yağış VE SEBEKA(Yarış, Öne geçme)

80; Ve Lut bir zamanlar Demişti ; "Siz Öyle bir kötülüğe Fuhuşa iğrençliğe (doğru) gidiyorsunuz ki onu sizden önce Alemlerden(Toplumlardan) Tek biri Öne geçirmedi sizin gibi bu konuda yarış yapmadı" (yani ben Şu kadar erkekle yattım ben şöyle güzel böyle parlak pasifle veya aktifle ........) SEBEKA kelimesi Türkçemize Mü-SABAKA olarak geçmiştir ve yarış yapmak öne geçmeye çalışmak anlamındadır

81; Gerçekten siz kadının yanından, yakınından Şehvetle erkeklere(Şehvetli erkeklere) Kolaylıkla varıveriyorsunuz(düşüncesizce) (çünkü te'tune kolayca ve plan yaparak varmak gitmek anlamındadır) Bu değiştirilemez bilinen görülen bir gerçektir ki siz Harcanan Bir kavimsiniz (Harcanıp gidiyorsunuz Aileleriniz dağılıyor küçük çocuklara tecavüz ediliyor Psikolojiler beter)

82; (Vicdanları kabul ediyordu basiret edip görüyorlardı anal s.ks in zararlarını ve tersliğini vs. . . )ve Buna rağmen Toplumunun cevabı Şundan başka olamadı (kendilerini şöyle savundular) ; " Çıkarın Onları Şehrimizden Çünkü onlar (Sözde) Çok temizlenen Dürüst Temize çıkıveren insanlarmış. . (Yani ey lut Sen ne biçim erkeksin Şöyle parlak temiz güzel bi oğlan bulsan sen yapmaz mısın yeme bizi şimdi temizlik taslama)

83; Böylece Bunun üzerine Onu ve Onun ehlini(Halinde olanları) Necat ettik (Onlardan ayırdık artık eşcinsel bile olsa müslümanın hali bi başkaydı bilinçli ve Sakınandı. . .) Kurtardık ancak onun Emraetu Hariç(Kadın gibi davranan erkek bu kelimenin anlamı insandır sonunda Kadınlık vasfı bildiren Te geldiğinden sadece ruhsal olarakta kadın anlamı taşıyabilmektedir nitekim Araplarda Bu kullanımlar mevcuttur Halen bile günümüzde İMRAN diye Arabistanın Tarkanı vardır bedensel olarak kadın, dişi NİSAİ dir) Lutun emraetuları varmış nekra(belirsiz)gelmiş ve herhangi bir emraetu kasdedilmiştir bununla belkide onun yanında olan bakmış toplumun durumu kötü iğrenç insanlar var ve müslüman olmuşlardır Lutun sistemi daha akıllı ve daha Temiz Onun safında yer almışlardır.Ona itaat etmeyip sapık erkeklerle ilişkiye girip de yerin dibine geçenlerden olmuştur (GABİRİN) Kabre giren yaşarken ölen ve kendi çukurunda(ruhunda) bozukluklar yaşayan  çukuruna çekilen

84; Ve onların üzerine MATARA Gönderdik (Burada belirli bir matara dan değil herhangi bilinmeyen bir mataradan bahsediyor yani her türlü bela geldi onların başına beklemedikleri yerlerden beklemedikleri şeyler geldi) Artık gör bak Suçluların Sonu O yağış belki bir AIDS hepatit benzeri hastalıktı belki de toplumda yaygınlaşan sapık düşünceler çocuklara hayvanlara sıçramıştı pelli perişandı bir yağış gibi süreki artıyor ve insanın beynine insanların arasına akıyor sızıyordu. .. Allahu A'lem (En doğrusunu Allah bilir)

21-ENBİYA 74-75

74; Ve Luta İlim, bilgi Hikmet bir Anlayış kavrayış verdik (O ters ilişkinin ve böyle sapkın azgın bir erkek olmanın vereceği zararları biliyordu Sonuçta onunda bir ailesi çoluğu çocuğu vardı vs ....) ve böylece biz Onu Çirkin pis işlerden alıkoyduk muhakkak ki Onlar Kötü Pislik bir Kavimdi Onlar Fasıklardı(F-S-K fasık kelimesi Osmanlıdan Türkçemize FISKİYE olarak geçmiştir Fıskiyenin nereye döndüğünü bilemezsin her tarafı ıslatır berbat eder döner durur Suyun nerden çıktığını bilemezsin Fasıkta birazda iki yüzlülük vardır)

75; Ve onu(Lutu) dahil ettik Rahmetimizin içine O salihlerden(iyi işler yapan iyi düşünen ıslah eden nefsini bastıran. . . . )

26-ŞUARA SURESİ 160-175

160; Ve Lut kavmi Yalanladı-Yalanlattı yalana çıkardı, önemsemedi Gönderileri, sinyalleri, uyarıları (bu uyarılar gerek ilişki esnasında gerek ilişki sonrası acı hastalık toplumun gittiği durum hakkında insanların öğrendiği bilgiler vs.. bunları hiç önemsemedi kezb etti ne olacak ya bi şey olmaz... hergün insanlığın durumunu göre göre bu ilişkinin sağlıksız ve zararlı olduğunu bile bile yaptılar)

161; Ve Kardeşleri Lut onlar için, onlara dedi ki; " Siz hiç Sakınmaz, Korunmaz, Çekinmez misiniz?(başınıza dünyada da ahirette de gelecek bilinmeyen binbir türlü mataradan-yağıştan)

162;Muhakkak ben size Güvenilir emin olunan bir uyarıyım sinyalim eğer düşünürseniz (neden bana inanmazsınız kardeşlerim)

163; Öyleyse bana itaat edinde Allaha karşı taK-V-A sahibi olun Allaha(azabına) karşı dimdik ayakta durun Kavva olun Kuvvetli olun biraz (kendinize hakim olun Allahın yazısı budur kanun doğadaki yasa budur Nasıl olurda siz ben pislik çarkına parmağımı sokarımda o parmak kopmaz dersiniz)

164; Ve düşünün ki ben bundan dolayı Sizden bir E-C-R (Ücret istemiyorum sizin kadınlığınızı oğlanlığınızı pasifliğinizi aktifliğinizi hiç ama hiç bir karşılık) Sormuyorum, istemiyorum Benim Karşılığım ancak Alemlerin(Bilginlerin, bilinen Bütün hayatların, yaşamların) Rabbi(Eğiticisi, terbiye edicisi) Olan Allahın üzerinedir. .

165; Siz Alemlerden Zekere(Erkeklik organı, erkeklik organı olan, erkek) gidiyor/gidecek misiniz? Rabbiniz sizin için Özenle düzenle Uygun bir biçimde eşlerinizi yarratı Hayır Hayır (Siz o eşleri de bırakmıyorsunuz ki) Siz öyle bir topluluksunuz ki A-D-V (Dönerli, dönüşlü, Dönek, insanların haklarına Tecavüz eden ne sağlık ne din ne iman tanımayan azgın)

166; Dediler ; " Ey lut(Yeter) Eğer bu akıttığını (Bu anlatımları bu düşünceyi yaymayı) Bırakmazsan  mutlaka sen Çıkarılan(terkedilen, kendi halinde kalan olacaksın kimse sana inanmayacak toplumdaki erkektir yapar anlayışını ve bizim bu şu kadar kişiyle beraber oldum yarışımızı ve milletin karısına kızına oğluna bakmayı delikanlılık-şeref sayan düşünceyi asla kaldıramayacaksın ve DIŞLANANLARDAN olacaksın)

167; Lut dedi ki ; "Muhakkak ki ben sizin yaptığınız işler kazandıklarınız yüzünden sizinle her türlü alış verişi kesen sizden Tiksinenlerdenim".

169; Rabbim beni ve Benim halimde olanları Bunların yaptıkları şeylerden Ayır, kurtar.

170; Bunun üzerine onu ve onun gibi olanların hepsini ayırdık (Artık onlar bambaşka insanlardı)

171; Ancak ACİZLER(o ortamda bu azgınlıkta kalanlar Geride kalanlar oyalanan bekleyenler) Gabirler içine! gebersin!

172; Sonra Diğerlerini DUMURa uğrattık(D-M-R kelimesi Türkçede vücudun her yerini sardığı için DAMAR olarak kullanılır ve ayrıca Vücudun her yerini kaplayan DEMRE hastalığı da vardır) yani O oyalanan aciz kalanlar var ya onların ruhlarını ve bedenlerini bir pislik bürüdü artık o yaşantı onların canı kanı damarı oldu. .

173; Ve Öyle bir yağış yağdırdık ki ne kötüdür uyarılanların yağmuru(Sapkınlık akımı) MATARA=Akım

174; Bunda Elbette bir İbret, Ayet Ayan beyan görünen araştırılası bilgiler vardır. Onların Çoğu (HEPSİ DEĞİL) İman etmiyorlardı yani E-M-N emin olmuyorlardı ve böylece İmanda yani Emeniyyet te Güvende Değillerdi

Burada Bu kişilerin neler yaptığını ve başlarına neler gelmekte oldukları şeyleri gördük.... gerçektende Bu Sapıklar Aleminden Gay-eşcinsel - lezbiyen -trans - heteroseksüel Hayatlarda(Alemlerde) Durum böyledir

Yukarı dön Göster ism@'s Profil Diğer Mesajlarını Ara: ism@

ism@
Groupie
Groupie
Simge

Katılma Tarihi: 13 agustos 2008
Yer: France
Gönderilenler: 40
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı ism@

Yukarıda Bu kişilerin karakterlerini neler yaptıklarını ve nasıl düşündükleri ve başlarına neler geldiğini geleceğini az çok gördük ama daha Allahın İbrahime ve Onun Emrasına(yani toplumuna ona tabi olanlara emri altına girenlere) Lut kavmi hakkında bir müjdesinden bahseceğim Lut kavmindeki Bu BASİRETİN GÖRÜŞLERİN nasıl yok edildiğinden bahsedilecektir hani gözünü kör ettik diyor ya bir takım abidik gübüdükler var o göz onların görüşleri işte erkektir yapar ne var bunda vs.... dır nitekim orada Göz anlamına gelen AYN UY'UN kullanılmamıştır.

Zariyat 20li ayetlerde

Bir ĞULAM müjdesinden bahsedilecektir ĞULAM; 13 14 15 yaşlarındaki oğlan çocuğudur bunu Kadın kısır Oğlan doğuracak diye çevirirler ancak yanlış anasının karnından 14 yaşında oğlan doğmaz orada kasdedilen bu olsaydı SABİİ Veya VELED kelimeleri kullanılırdı

Burda kasdedilen Yeni bir nesil Bu konuda akıllı bilgin ĞULAMLAR oğlanlar olacağından bahsedilmektedir ardından Lutun anlatılması da Bundandır. Allah Bütün Eşcinsel meşcinsel Bütün İnsanlara Akıl bilgi ilim versin Kardeşlerim İnsan bilmediği yükün altına Kolay girer Ahireti Koyverin Dünyada başına gelecekleri bi bilseler inanın yapmazlar

Malesef Bu toplumdada vardır Bu AKIM, GÖRÜŞ

Zaten tarihi kayıtlar çok azdır ancak Lut kavminde ilk zamanlar Ataerkil bir toplum vardı Yani erkek Ağlamaz gülmez Erkekler aşık olmaz bu kadınların işidir İşte erkekten İnsanın doğasında olan şeyleri çekip başkasına copy/paste yapar Gülme eğlenme Aşık olma Duygusal olma ağlama gibi insani ihtiyaçları kadına yükleyince erkekte kendini kadın gibi hissedecektir psikolojide maço babanın oğlunun gay olması bundandır baskı baskı baskı gay olsak ta baskı olmasak ta baskı. . . .

İlk önce Erkek kadın Ayrıdır Diye Başlamış Bu toplum sonrada Erkekte aynı kadında olarak sonlandırmıştır siz zannetmeyinki Lut kavmi bugün kü Hollanda gibidir Bir şey iddia edeyim ki Bugün ki ve gelecekteki Türkiyedir o kavim... Müslüman geçinen ülkelerdir Aktif Pasif Ayrımı malesef bir tek Bu tür ülkelerde vardır neden Çünkü Aktif yapar erkektir bu ayrımı yapmaktaki amaç ne olabilir ataerkillik ten başka A-D-V döneklikten başka

Ve daha önceki dediğim gibi ben Bu pislik erkeklerin sapkın azgın İneği et Ağacı ot karıyı oğlanı afedersiniz g..t olarak gören bu gurubun içinden NECAT olup ayrılıp elbette lutun yanında olurdum. O delikanlılığı ne ele ne bele bağlayan delikanlı benden vücudumu paramı namusumu arımı inancımı dinimi değerlerimi istemeyen şerefli adil ve düşünceli insanın yanında olurdum. . . .

Yukarı dön Göster ism@'s Profil Diğer Mesajlarını Ara: ism@

<< Önceki Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma
Sizin yetkiniz yok forumda ankete cevap yazma