HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Genel Tartışma
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Genel Tartışma
Konu Konu: Müslüman mısınız, abd-i memlûk mu? Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Guests
Guest Group
Guest Group

Katılma Tarihi: 01 ekim 2003
Gönderilenler: -259
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Guests

her izmin din oluşu hala mı sana hatırlatmıyor izzetin ve şerefin nerde olduğunu... (malik bin nebi)

Sevgili malik bin nebi! Bu iddianız maksadını aşmış görünüyor. Lütfen açıklayın. Her İZM din midir, şerefsizlik midir? Örneğin laisizm?

selam sevgilil hasan abi,

her izim bir dindir izzet ve eşref Allah'a aitse Allahsız her din izzet ve şereften mahrumdur, ama izzet ve şeref ile kastım toplumda karı pazarlayan sübyancılık yapan adam tiplemesi değil, kendi halindeki bir rahibe bu manada şerefsiz diyemem mesela,ama bu adam mahluku şerefli bir mahluk yapan o şereften mahrumdur,

Onlar, mü'minleri bırakıp kafirleri dostlar (veliler) edinirler. 'Kuvvet ve onuru (izzeti)' onların yanında mı arıyorlar? Şüphesiz, 'bütün kuvvet ve onur,' Allah'ındır. (NİSA SURESİ / 139)

Ben bu tür iddialara değil, uygulamaya bakmaktan yanayım. Örneğin Allah'ın Kuran'daki hükümlerinin uygulanmasına LAİKLİK mi engel oluyor, antilaiklik mi? Buyurun:

ne yaptığınız kadar neden yaptığınız da önemlidir, doğru uygulamalar yanlış kasıtlarda ve tasavvurlarda neye yarar ki,,,,,, inanç olmadan ibadet sıfırdır sen inancı bırakmış ibadetleri yatırmışsın masaya bu bir çok hanif iddiası taşıyan insanda mevcut zira kur'anda araştırılacak o kadar çok mesele varki ama bu sözlerimi bir kur'an fihriistinde bulamazsınız musanın asasında görürsünüz, gençlerin krala karşı duruşunda görürsünüz, laiklerin ve müslümanım diyenlerin ibadetlerinden önce inançlarına göz atmak benim davam, ibadetleri kur'an'ın kilerle aynı olsa ne olur ki inançları firavun vari ise değil mi ki büyücüler değiştirdi önce inançlarını sonra da değişti amelleri artık fravun için değil Allah için attılar sözlerini musaya meydan okuyanlar o gün fravuna meydan okudu, ellerinde asaları ve musaya meydan okudukları gibi fravuna meydan okusalardı olacaklardı laik müslüman ama bize gerekmez karışık biz alışmışız saf olanına musa çobandı o ii biliyordu saf olanı,

Kadınların cuma namazı kılmaları gerekir mi?

gerekir ama hangi cumaya ve hangi gerekçelerle gittiklerini bilmeleri gerek

Diyanet İşleri eski Başkanı ilahiyat profesörü Süleyman Ateş'in cevabı (19 Temmuz 2008 tarihli VATAN):

Erkek kadın her Müslümana cuma namazı farzdır. Ama fıkıhçılar yani din uzmanları bu konuda kadınları ayırmışlardır. O zamanki TOPLUM ŞARTLARI ve GELENEKLER onların böyle bir hüküm vermesine yol açmıştır. Ama Kur’ân’da erkek kadın ayırımı yoktur.

*

Allah’ın hükmü: Cuma namazı kadın erkek bütün inananlara farzdır (62:9).
Antilaik ulemanın hükmü: CUMA namazının kadınlara farz olmadığı hakkında İCMA vardır (Süleyman Ateş, Cumua 9 tefsiri).

Bu kadar. Dinen çoook DUYARLI ve antilaik şeytan evliyası* inanan kadınların ibadetine yüz yıllardır engel oluyor. Hani tepki? İnananların ibadetine engel olmak "ebi leheb"liğin en arsızı değil mi

Bırakın bu Ebi Lehebliğe isyan etmeyi, Allah'ın kullandığı izzet ve şeref kelimelerini mekanen oynatıp mealen çarpıtarak ona bir de omuz veriyorsunuz.

mealen çarpıttığımı ve oynattığımı iddia etmen parçaları kendi adınla tamamlamandır, izzet ve şeref Allah'ın hizbine mensup olanlarındır, izzet ve şeref ile kastımın ne olduğu mahlukların ne ile şereflenerek şerefli mahluklar olduğunu belirtmem yeterli, ya sor ya da tasdik et, ne sorup ne de tasdik edip iftira etme, ben bu sistemin cumasına gitmiyorum ki kadınlar cumaya gitsin diye uğraşayım bu sistem cumayı serbest koysa ne biranede mescid var diye gidip alnından mı öpem biracıyı,,,, kimse kimseye istemediği birşeyi yaptıramaz sizi öldürseler 9 yaşındaki birçocukla cinsel ilişkiye girmezsiniz bundan tiksindiniz demi aynı ölü kardeşinin etini yemekten tiksinenler gibi ee peki nasıl olurda hala zorla ibadetlere engel olunduğunu söylersiniz,

Cumadan camiden dışlananlar inanan kadınlar değil siz olsaydınız ya da inanan erkekler olsaydı yine böyle kütük gibi DUYARSIZ ve tepkisiz mi kalacaktınız?

önüme kırmızı halı serip karşıma deve yükü altın koysalar o cumalara girmem, ayrıca zan üzerine zan benim tepkim ve duyarım sizin duyarmetrelerinizin ölçeceği cinsten değil o yüzden çekin şu biri kulağınızda biri kalbimde olan zımbırtıyı da kalbinizi koyun kalbimin üzerine, 

ben sistemin yaprakları ile uğraştırmaya çalışma ben bu ağacın kökünden söküp atmak için çabalıyorum,ben şirk düzeninin neden kadınları camiye almıyor hezeyanını basmam dediğim gibiben bu konuda sistemle değil, RAbbin emri olan toplantıyı yaptığını iddia edenlere tepkiliyim, nasıl bu oyuna gelip de camilerin ve imamların ve laisizmin cumalarına gidersiniz diye karşı çıkıyorum, çok farklı yerlerden bakıyoruz eğer çocukluğunuzda da böyle olsayınız emin olun sizi bir çikolata ile kaçırırlardı, çünkü haliniz anlık ve günü kurtaracak ve ağzınıza bir parmak bal sürülse susacak gibi sistem açıklasa kadınlar cumaya gitsin hemen biatınızı pekiştireceksiniz galiba bu müstekbirlerle oysaki benim için değişecek bir şey yok ben yine bu batıl düzenin din tezgahlamalarından uzak durun demeye devam edeceğim inş. taaa ki, ömrümcekten olan yuvalarına isanın üflediğigibi bir nefesi hak edene ve bir nefesle o yuvayı yıkana kadar,

Bakın, laikliğin bir ayağı da inanç ve ibadet özgürlüğüdür.

inanç özgürlüğü olur ama ibadet özgürlüğü olmaz, ezberci mantıkla yazıyor ve düşünüyorsunuz satanizim bir dindir ve ibadetlerinin arasında kedi kesmekvardır ben bu ibadete yetki veremem, mesela moda dininin reklam elçileri her gün ümmetlerine çıplaklığı tebliğ ederken ve ibadet olarak sabah cilt bakımı öğlene kadar yandaş toplamak için sokakları mesken tutup ibadeti öğlen güzellik uykusu akşam şehvet sarhoşluğu ile günlük ibadetlerini yaparken, çıplaklığısalat edinmiş bir ibadet anlayışına izin veremem, sadece don ve kilotla  gezip mürid toplamaya çalışan moda dininin elçilerinin bu ibadetlerine izin veremem,

Bu demektir ki inanan kadınlar laik Türkiye Cumhuriyetine başvurup "İbadetimize engel olunuyor!" diye şikayet ederlerse laik devlet gereğini yapmak zorundadır.

laik devlet mert afferim onlara en azından ne odukları belli ya ne oldukarı belli olmayan laik mi müslüman mı seçiminde gidip gelenlere ne demeli,  bu güne kadar ağzımdan duydun mu hiç neden bu ibadete izin vermiyorlar, heh onlar kim ki biz onlardan izin isteyeceğiz adamlar kendi dinlerini yaşıyorlar, bırakalım onlar dinlerini yaşasın biz de kendi yaşadığımızı yaşamaya devam edelim ve büyücülere bir selam çakarak evet sen izin vermesen de diye yola devam edelim, çok yanlış yerden ve çok derinden geliyor hasan abi, bence tefekkür eyle laik devlet sana izin vermezse sen üstüne düşeni yapmıcak mısın,  

Yani devlet, ya "laik devlet olma iddiası"nı bırakacak ya da o ibadetin özgürce yapılmasını sağlayacak. Bu mu şerefsizlik?

en başta ki izzet ve şeref kelimesine takılmışsın ve laik devletin şerefinden bahsetmiş durmuşsun,ne gerçeklerden ne de kur'an'ın mantığından yola çıkmışsın, devlet yönetimi hakkında da çok çiğ sözler sarfetmişsin, herkes ibadetinde özgür olamaz,  madem iddialarından vaz geçecek nerde alevilerin cem evleri nerde alevilerin diyanetteki konumları, neden haa başörtülüler eylem peşinde, nerde başı örtülü öğretmenler, bak bu dediklerimin hiç biri olmadı ve talep ediliyor şimdi şerefini anlattığın laik devlet bumm

ama ben bu kadar basit bir dava gütmüyorum bir olan Allah'a iman edinceye kadar onlar ve benim aramda bir düşmanlık vardır, yukarda bahsettiğin şeyleri yaparak ancak senin ve türevlerinin gözleri boyanır ben bıldırcın helvasına talibim soğanı sarımsağı size bıraktım ama lütfen ortalık yerde genirmeyin çok kötü kokuyor be abi, incil de isa diyor ki, insanı ağzına girenler değil ağzından çıkanlar kirletir, Rabb bizlere merhamet etsin, babamızdan daha merhametli olan Rabb bizleri gözetsin

selam ile

Yukarı dön Göster Guests's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Guests

Guests
Guest Group
Guest Group

Selam, eline sağlık, yüreğine kuvvet, diline bağ vurulamaz olsun, hep Hakk'ı haykırsın inşaallah sevgili Malik Bin Nebi! İşte böyle dim dik, dos doğru durmalıdır mü'min!

11/111-113:" Hiç şüphesiz Rabb'in her birine yaptıklarını tas tamam ödeyecek. Çünkü O, yaptıklarını eksiksiz biliyor. Sen, görevlendirildiğin gibi dik dur/ dos doğru ol! Seninle berebar iman etmiş olanlar da (ve men tabe meake )! Sakın taşkınlık yapmayın (çizilmiş olan sınırı aşmayın)! Çünkü O, yaptıklarınızı eksiksiz görüyor. Sakın zalimlere meyl etmeyin/ dayanmayın/ destek olmayın/ sevmeyin! Sonra size ateş isabet eder de Allah'ın dışında hiç bir dostunuz/ müttefikiniz de olmaz ve asla kurtulamazsınız!"  

...42/15: " Bu nedenle sen davet et ve görevlendirildiğin gibi dik dur/dos doğru ol! Sakın onların isteklerine uyma! Deki: ben Allah'ın indirdiği her buyruğa inandım ve aranızda eşitliği sağlamakla görevlendirildim: Allah, hem bizim rabbimiz hem sizin rabbiniz, bizim yaptıklarımız bize ait, sizin yaptıklarınız da size aittir, aramızda hiç bir husumet söz konusu olamaz. Allah bizi bir araya toplayacak, varılacak olan da yine O'dur."   

selam haktan sapmaz abim,

Rabb seni esirgesin, düşünürken şartlananlar konuşurken şartlı iş görürken şartlıdır ve izin almadan yanıgna da su dökemezler, bir filim vardı propaganda kemal sunal ve ali sunla kemal sunalın filimdeki oğlu vuruluyor sınırın ötesinden (sınır da aynı köyde) doktor gelmesi içinde ali sunal ankaraya dilekçe yazıyor ama çocuk kan kaybediyor o dilekçeye cevap gelmesini izin gelmesini beklerken çocuk kan kaybediyor,,,,,(ama baba bu dayanır mı alıyor doktoru)

dua ile

hasakcay
Uzman Uye
Uzman Uye

Katılma Tarihi: 22 ocak 2008
Gönderilenler: 1236
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı hasakcay

Merhaba malik bin nebi. Haklısınız, çok farklı yerlerden bakıyoruz. Size göre Türkiye'de kılınanlar "laisizmin cumaları"dır. Siz onları inanan erkeklerin dahi kılmasına ifrit olup duruken inanan kadınların cumaya camiye gitmekte ya da gitmemekte özgür olmasını niye dert edinesiniz?!

Özür dilerim niye KÜTÜK GİBİ duyarsız ve tepkisiz olduğunuzu merak ettiğim için.

Bilmeliydim oysa. Siz, ötekiler için özgürlük isteyemezsiniz; yani XXX olabilirsiniz, tamam. Ama bir yere kadar. Örneğin huliganlar akıllıdır; öteki takımları tutanlar için asla özgürlük istemezler. Enayi menayi değil onlar?

Kesinlikle haklısınız. Ben farklı bir yerden yani Kuran'daki İslamın ve anayasamızdaki laisizmin açısından bakıyorum. Benim baktığım açıdan örneğin laisizmin cumaları olamaz. Tıpkı maç yöneten hakemin topa girmesi, gol atması... nasıl olamazsa.  

Televizyonda izledim. Başbakanımız Erdoğan Avrupa'nın bir basın odasında Avrupa'lı muhabirlerle konuşuyor. Birisi sordu; "Türkiye'de çok eşlilik serbest olacak mı?" Antilaik başbakanın cevabı: "Çok eşlilik İslamda caizdir eğer bir adamın eşi, HASTALIK GİBİ BİR NEDENLE, görevini yapamıyorsa..."

Salonda kıkır kıkır gülenler oldu. Akıllarına neler geldi kim bilir. Örneğin "Peki, ya bir kadının kocası, hastalık gibi bir nedenle, kocalık görevini yapamıyorsa?"    

Bakın, sevgili malik bin nebi, hastalık gibi bir neden Allah'ın hükmü değil; antilaik başbakanın hükmü. Adam din üretiyor. Şirk işte o (42:21).

Laisizm, eş üstüne eş almayı yasaklamak suretiyle, o şirki önlüyor. Ama siz şirke dur diyen o laisizme bir huligan gibi ifritsiniz, tamam da... din üretip şirke batan antilaisizme ne diyorsunuz? 

75 yaşında antilaik bir yazar, ondört yaşındaki kızı kapatıp tacizden geçirmiş. Laik devletin savcısına "Onunla evlenecektim," diyor; "bizim dinimizde caizdir."

Uyduruyor; Hz Ayşe'nin evliliği hakkındaki "mişmiş"leri bahane edip din üretiyor. Şirkin içinde debeleniyor.

Laik devletin savcısı ise zerrece aldırmıyor. Kapa çeneni!  Ne demek caiz? O yaptığın cinsel tacizdir ve suçtur.

Kısacası şirke dur diyen yine laisizm. 

Bütün bu aldanışların altında devleti Allah'ın hükmü ile yönetme bahanesi yatar ki HARİCİLİK denen ve orda çöreklenen şirk yılanıdır o: Allah'ın hükmü diye diye kendi zehirli hükümlerini üretir. 

"Bir kadın, HASTALIK GİBİ BİR NEDENLE, görevini yapamıyorsa onun üstüne kuma getirilebilir" gibi. "On dört yaşındaki kızı kapatmak caizdir" gibi. "Kadınları cumadan camiden dışlamak caizdir" gibi.

Fesubhanallah.

Yukarı dön Göster hasakcay's Profil Diğer Mesajlarını Ara: hasakcay

cin13
Uzman Uye
Uzman Uye

Katılma Tarihi: 23 ocak 2007
Gönderilenler: 385
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı cin13

Teşekkürler Sn.hasakcay.

Guests
Guest Group
Guest Group

selam hasan akçay hala anlamakta güçlük çekiyorsun, sen evine gelen dilenciye buzdolabı alalım diyorsun ve bunun adını hassasiyet koyuyorsun sonra da kur'an islamını yamıyorsun oysa ben sana diyorum ki gel bu dilenciyi dilenci yapan faktörlere girişelim, ama tabi bu işler böyle kur'an fihristlerindeki gibi hangi kelime kaç yerde geçiyroa benzemez, Allah için yaptığını zannettiğin amellerin hep izinli ama unutma cennetin iznini o adamlardan değil Allahtan alacaksın o yüzden kendini şu izin mevzuna kaptırma, laik anti laik şirkin her türlüsünden beriyim kusura bakma ama önüme koyduğun soğan ve sarımsağı her nefes verişimde terk ediyorum, dedim ya hasan abi ben bıldırcın helvasına talibim soğanı sarımsağı size bıraktım, cevap vermek için cevap vermek zorunda değilsin inanç ve ibadet özgürlüğüymüş hadi çıkta benim için özgürlük dile ben hem cinsim olan bir erkekle evlenmek istiyorum hadi çıkta benim için özgürlük dile ben 10 yaşındaki bacak kadar kızlarla harem kurmak istiyorum bu benim dinim ve adı sapıkuslaikus madem inanç ve ibadet özgürlüğü var hadi verin bana özgürlüğümü sizi gidi yaş hurma ağaçları sizi o kadar yaşsınızki nerden esse rüzgar oraya eği veriyorsunuz başınızı izin istemek sonuca rıza göstermektir, siz izin istediğiniz de verilmeyen her izne razısınız,

kadınlar cumay gitse ne olacak yaw erkekler gitti de ne oldu, madem özgürlük neden ağzından cem evleri ile ilgili sözler duymuyorum bak bir önceki iletimde o kadar çok şeye değindim ki birine cevap yok ses yok, hasan abi bünyen sözlerimi ve davetimi kaldıracak gibi durmuyor sen hadi senelerdir yaptığın örtü ve eş araştırmalarına devam et, bıfrak bıldırcın helvasını soğan bile sizlere uzak zira gündeminiz şantiye işçilerinin gündeminden bile cılız, sesiniz bir duvar işcisinden bile kısık sizlere soğan sarımsak bile çok, bırakın laik ağalar yesin içsin izin verdikleri kadarını yani sofradan arta kalanlar size yeter, dedim ya hasan abi, bu soğan kötü kokuyor be abi,

dua ile

Eren Erdem
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 30 haziran 2007
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 484
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Eren Erdem

-Birgün teymiyyeyi gördüm yolda giderken,

-Dedimki ne yaptın hırsıza?

-Elini kestim dedi!

-Neden dedim.

-Öyla yazdı dedi.

-Sen yazanımı OKUdun dedim ?

-Tabi dedi, ben o yazanın dışında birşey tanımam, gerisi şirktir dedi.

-Peki neden kesin eli o halde ?

-Anlamazmısın be adam! öyle yazıyor,

-Öyle yazmıyor ki ?

-Aha, taği seni, ne demek öyle yazmıyor ? görmezmi gözüm.

- Sorunda bu ya, benim gözüm öyle görmez. O eli kesen bıçkı olmaz.

- Haddini aşma dürzü!

- Haddimce konuşuyorum, eli maldan mı kestin ? koldan mı kestin ?

- Sus sen! soğan kokan ağzınla ahkam mı kesiyorsun..

- ahh teymiyye ah! Göz varda Gönül yok sende... 

Yukarı dön Göster Eren Erdem's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Eren Erdem

Guests
Guest Group
Guest Group

daha sonra teymiyenin yanına gelen adam gitmiş cami avlusuna bakmış orda bir kadın ağlıyor sonra arkadaşları gelmiş yanına eve gitmişler bakmışlar adamın gözünden yaşlar geliyor burnunu çekiyor, sonra başlamış anlatmaya o kadının durumunu, sonra dışarda bir adam daha giriyor içei bakıyor ki biri ağlıyor biri dinliyor, sonradan gelen adam ulen sizin gözlerinizden yaş gelmiyor ama bu adamın gözleri sırılsıklam bre duygusuz kütükler diyor, ama bilmiyor ki gözünden yaş gelen o adam her gün önüne bırakılan soğanları keserken çekiyor burnunu ve akıtıyor yaşını, kadın mı kadınsa hala orda ağlıyor,

selam ile

Guests
Guest Group
Guest Group

haa bu arada soğan öyle kokuyor ki millet yanaşıpda soramıyor bile,,,

hasakcay
Uzman Uye
Uzman Uye

Katılma Tarihi: 22 ocak 2008
Gönderilenler: 1236
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı hasakcay

Soru: Allah'ın 62:9'daki hükmüne uyup "İnanan kadınlar özgürce ibadet edebilmeli!" diyen laisizmden mi yanasınız ya da yüzyıllardır Ebi Leheblik edip inanan kadınların ibadetine engel olan dinen duyarlı (!) yönetimlerden yana mı?

Cevap: Kadınlar ibadetini yapsa ne olacak ta yapmasa ne olacak ta ektir de köktür de.

Güzel kardeşim, sizin böyle ektir de köktür de demeniz sayesinde ebi lehebler din alıp din sattıkları ve karınlarını dinden doyurdukları için Allah'ın hükümlerini karartıyorlar.

Örneğin 1:

Dünyanın en zengin ebi leheblerinden biri olan "TEKBİR Giyim"in sahibi, yabancı bir muhabirle yaptığı söyleşide dedi ki: "Dükkanıma gelen genç hanımlara TESETTÜR ALLAH'IN EMRİ deyip tebliğ görevimi yapıyorum."

Allah asla "Tesettüre bürünsünler!" demiyor. Bir kimsenin söylemediğini söyledi demek nasıl o kimseye iftira ise Allah'ın söylemediğini söyledi demek te Allah'a iftiradır. Bu gerçek gözönüe alınarak "Tekbir"ci Ebi Leheb'in TESETTÜR ALLAH'IN EMRİDİR demesi ve böylece ALLAH'A İFTİRA etmesi yasaklansa ve din alıp din satması önlense tebliği hâlâ görev edinir mi; örneğin, dükkanına gelen hanımlara CUMA NAMAZI KADIN ERKEK BÜTÜN İNANIRLARA FARZDIR der mi?

Örneğin 2:

"Bize oy verin; başörtüsü kamuda bile serbest olsun!" diyen "velev ki"ci siyaset hokkabazlarının oltasından o zokayı çekip almak suretiyle din satıp oy almalarına engel olsanız bir daha dinen duyarlı (!) davranırlar mı?  

Örneğin 3:

Cami imamlarının aylık ve lojman kıyağı ortadan kaldırılsa yani din alıp din satmalarına engel olunsa "müşteri"lerinin sayısını artırmak için "Camide kılınan namazın başka yerlerde kılınandan 72 kat fazla sevabı var!" derler mi?

Bunlara EKTİR DE KÖKTÜR DE diye kıvırmadan cevap verebiliyorsanız laisizmin ne olduğunu biliyorsunuz demektir.

*

Yazılarınızda niyet okuma, zanna dayalı kişisel dokundurma ve laf çarpıp alay etmeler var. Onları kâle almıyorum. Çünkü görüş alıp vermek istiyorum; Sulukulevari dalaşmak değil.  

Sevgi ile.

Yukarı dön Göster hasakcay's Profil Diğer Mesajlarını Ara: hasakcay

Guests
Guest Group
Guest Group

selam hasan abi, niyet okumaları geç şahit olmadığın zahirleri okuamlara kütük misalinle başladın ama neyse burası önemli değil, sulukule vari muhabbetlerin nasıl olduğunu bilmiyorum ama karşımdaki inatla bana aynı şeyleri söyleyince ve başlangıçta konuştuğu bir çok şeyi es geçince tvlerde izlediğim sulukule muhabbetlerini görebiliyorum,

doğru sözler doğru benliklerde ve sistemlerde doğrudur, ben her ikisinden de beriyim, çünkü ben kurban değil merhamet istiyorum, her iki kesimin kurbanlarından da uzağım kasaplarından da beriyim, canları kan dökerek alanlarla elektro şokla alanlar arasında bir tercih hakkı vermişsin bana ama ben RAbbin hizbini seçiyorum o da ne bu gerekçelerle cumaya davet eden sistemden ne de emre başkaldıran mollalardan yanayım, her iki sistem içinde doğurları barındırsa ne barındırmasa ne, soruyorum sana Rabbin şanı adına yemin eden iblisten mi yanasın yoksa isa Allah'ın oğlu diyen gönüllü yardım severden mi,

kadınlar cuma kılsa ne kılmasa ne sen bunu cımbızla çek altına da ayeti yapıştır, yazının bütününe bakınca bu cuma da bu cami de bu zaman da ve bu ortamda ve bu gerekçelerle ve bu nasıllarla cuma kılsalar ne kılmasalar ne demek istediğimi anlayacaksın, adam lar külç ekülçe götürüyor sen daha kırıp dökmeden götürün diyorsun, bak abi derdin özgürlükse  cem evlerini de ev kiliseleri de eşcinsel evlilikleri de gündem edeceksin yoksa müslümanların ilki olamazsın, ikinci nokta ben senin eleştirdiğin molla şeytanları tek başlarına değil modern şeytanları ile -la'lıyalım diyroum sen hala bana neden molla şeytanlara söz yok demeye çalışıyorsun, Allah emretmiş kimden izin alacam ben, Allah izin vermiş kim yasak koyabilir, bu sistem dediklerinin hepsini yapsa bile hala benim düşmanımdır, bu molla şeytanlar hala benim düşmanımdır, yazdıklarımı baştan oku ve olayı bu kadar basite indirgeme eğer sistem ve aradaki tek mesele kadınların cumaya gitmesi meselesi ise önce erkekleri bu bataktan kurtarmaya çalış sonra kadınları atarsın tekrardan bu batağa,hangi cuma ne cuması, ne camisi ne cemaati, kimle cem, bırakın bu gelenekleşmiş düşünce sistemlerini adı cuma olan her salat adı cami olan her mekan adı cem olan her iş, RAbbin dilediği değildir, Rabb dilediğinin ilkeleri ve neticlerini belirtiyor hala mı Rabbe rağmen iş gören ve ad koyanlara meyl ediyor kalbiniz, yazılanları bir daha bir daha oku ne demişsin ne diyorsun ne demişim ne diyroum, ve Rabb ne diyor, lütfen oku musa fravun ve büyücüleri ve tüm kıssaları bir tane izinli iman getir karşıma bir tane bir senden bir benden iman getir karşıma Allah'a kulluk tağuta kulluktan sakınmak duruyor bir köşe de biz kerhane açan sistemin camiye kadın sokmayışını konbşuyoruz kerhaneye kadın sokan sistem camiye kadınları soktu mu olacak bal kaymak lokum, her şey çifti ile var çifti olmayan tek varlık Allah, zıtlıkların çokluğu olan sebul mesani hayata tek düze bakanların ellerinde zihinlerine kartonpiyer alçılarla sınır koyanların ellerinde kötü duruyor, eğer gerçekten derdin bilgi almak ve vermekse bana şunun bilgisini ver, iki ileti öncesinde yazdın eğer istesek bize kadınların cumaya gitmeleri için izin verecekler ben de o zaman yazdım neden izin isteyen cem evlerine izin yok, neden başörtülü öğretmen yok, ve yazıyorum neden diyanet nasraniler için adam görevlendirmiyor neden ruhban sını yok, bunların hepsi inanaç, ve hepsi de izin istedi ama senin güvence verdiğin laik sistem bunların hiç birtine izin vermedi şimdi de bana bu pehriz bu ne lahana turşusu,

dedin bana inanç ve iabdet özgürlüğü var dedim ki olmaz nerde satanlara özgürlük, sonra laiklere arka çıktın mollalara karşı diye o zaman sorarım sana neden  deilsin emperyalizme karşı olan komunistlerle kol kola, laiklik inanç ve ibadet özgürlüğü  ise ve onlar hakkında şahitlik bulunduğun halde ve onların senin şahitliğini boşa çıkardığını gördüğün halde neden hala bu görmemezlik,  sanırım bu kadar yeter ilk iletimden bu yana her yazdığıma bir bak,

eren sözün açık ve net olsun sen de oku yazılanları ve ikinizden de talep ediyorum susturucu delilinizi işte bu benim ve beraberimdeklilerin zikri, buyrun madem aynı zikri okduğumuzu iddia ediyoruz birimizin kara dediğine diğeri nasıl ak der o zaman bırakıp tüm geçmişi geçelim yan yana ve soralım Rabbe hangisi ak hangisi kara,

dua ile

selam ve dua ile

<< Önceki Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma