HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Yeni Çıkan Mehdiler, Resuller Köşesi
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Yeni Çıkan Mehdiler, Resuller Köşesi
Konu Konu: "Büyük Gecenin Küçük Ateşböcekleri" Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Semazen
Ayrıldı
Ayrıldı
Simge

Katılma Tarihi: 26 ocak 2006
Gönderilenler: 679
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Semazen

Değerli Forum Üyeleri,

Sn. Mustafa Öz'e ait HanifDostlar.Com'a özel bir yazıyı ilginize sunuyorum. Kendileri "Bir Kıyamet İşçisi: Hans von Aiberg" kitabının yazarı.. Birebir tanışmıyoruz.. Mustafa Bey'in çalışmasının detaylarına aşağıdaki adresten ulaştım..

http://hanifislam.com/M_Oz/Mustafa_Oz.htm

Bu adresten aynı konuda kaleme alınmış diğer yazılarına da ulaşmak mümkün...

Mustafa Bey'in bu ilk ve tek yazışmamızda ricamız üzerine lutfedip gönderdikleri değerlendirme yazısını yorumsuz olarak aktarıyorum. Sâdece, "nâşir sorumluluğu" ile bir cümlesini aktaramıyorum.. Artniyet aramamakla beraber, maksadını aşan bir ifâde olduğunu düşündüğüm ve yanlış anlamaları önlemek istediğim için bu cümleyi aktaramıyorum..

Saygılarımla,

N_S

Büyük gecenin küçük ateş böcekleri!

Önce muhabbet, hafiflik ve sevinç!..Bütün kavgalarınız yeşil zemin üzerinde olsun. Bunu sakın gözardı etmeyin!

Efendim, 2 Şubatta Semazen'den bir meil aldım. Hanif Dostlar'da Hans'ın tartışıldığını ve benim de bu konuda bir şeyler söylememin iyi olacağını söylüyordu. Dahası, birebir tam metin şöyle söylüyordu: "Bu konuda çalışmalarınız (kitaplarınız) bulunduğunu biliyoruz. Dolayısıyla, basına yansıyan son gelişmelerden sonra sizin yapacağınız bir durum değerlendirmesinin önemi çok fazla.. Acaba, konuya ait değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? Görüşlerinizi HanifDostlar.Com ile paylaşabilir misiniz? Sağlayacağınız katkıdan yararlanacağımızı düşünüyor; saygılarımı arz ediyorum." diyordu.

Canım benim! Saf kalpli rasyonalistim! Yiyeceğimi sanıyor. Büyük bir olasılıkla ni-yeti ortamı şenlendirmek ve beni de sofraya yeşillik yapmak! Kimbilir belki de milleti tepeme yığacak sonra da az pişmiş balık gibi kalabalık bir müşteri topluluğuna beni ayıklatacak! Olsun. Anlıyorum. Gençliktir. Adı üstünde delikan!

Canlar! Biraz da "Hoca"nın azığından alın bakalım, neye benzeteceksiniz? Sanat, siyaset ve din konuları tartışılamaz konulardır neden? Çünkü kişisel ve göreceli şeylerdir.  Hele inanç konuları temelli "Yersen yem sanayi"dir! Anlamadığınız, denetleyemediğiniz bazı şeyler var. Örneğin şu meseli biliyorsunuz: Hani kurdun biri derenin birinden su içiyormuş. Alt tarafında bir kuzu görmüş ve hemen "Niyetine girmiş"! Sonra da kuzuya ters ters bakıp "Bulandırma suyu" demiş. Sonrasını bilirsiniz. Kuzu sizlere ömür.

Evet, bildiğiniz ama denetleyemediğiniz şeylerden biri "Niyetine girmekle" ilgili. Önce hatta inanmaktan da önce kendinize duygularınızın güdümünde bir "Duruş" edinirsiniz. Bütün inancınız, söyledikleriniz, yapıp ettikleriniz bu duruşun ya da paradigmanın kendini ifadesinden ibarettir. Hans'ı karşınıza aldıysanız, olay çoktan bitmiştir. O ilkel kahve değirmeninize beni de niye atmağa heves ediyorsunuz? Kim bilir, bilinçaltınız belki de bana karşı duruşunuzu belirlemek için beni yakınınıza çağırıyordur.

Yüce Rabbimin sevimli ateş böcekleri! Ben sevgi öğretmeniyim! Bana geçici olarak kızabilirsiniz ama kin tutamazsınız. Yaa? Cenabı Rabbül aleminin ne kulları var, gördünüz mü?

Bu arada Hans'la ilgilendim. Onunla ilgili birçok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimden sonra yapılan suçlamalara bakıyorum da asla derinleştirilmiş bir çalışmanın ürünü gibi görünmüyorlar. Dahası, Hans'ın düşünce dünyasına ulaşmakta zorlanmış insanların bir tür bilinçaltı savunma yaparak saldırıya geçmeleri! Şu anda kendi payıma bütün suçlamaları yanıtlayabilecek durumdayım. İyi de baba, bu durum, durup durduk yerde nereden çıktı şimdi? Siz beni Hans'ın avukatı filan mı sanıyorsunuz? 

Onunla Türkiye'de en derinlemesine ben ilgilendim. Bu, onun başının en büyük belası da benim demektir! Bu güne kadar asla sallabaş bir tipim olmadı. Örneğin, meselâ bende felsefe tabanı üzerinde tasavvuf yükselir. Bu çok bildik bir örnek değildir. Ve asla Hans'ın hoşuna gidecek bir şey de değildir.

Çok açık, tasavvufun kavram ve düşünce kalıpları, bilimin kavram ve bilgi kalıplarına beş basar. Hans'la daha karşıkarşıya gelip çaylı kahveli sohbetlere girmedik.

Bağdadî'nin söylediği bir şey var: Zig-Zag üyelerine, doğudakilerle sakın bir araya gelmeyin, ruhaniyetleri ile sizi boğarlar!" diyor. Sanırım Hans bu konuda ciddi bir maç yapmadı. Yani doğulu ruhaniyetin derin ve kapsayıcı sularında gırtlağına yapışmış bir el hissetmedi. Çocuk oyuncağı değil bu. Gerçektir. Kısacası doğuşla gelen varidatın karşısında akıl kuşu kaç metre uçabilir ki? Sadırdan gelen, satırdan gelene tarih boyunca hep kıç attırmıştır!

Neyse uzatmayalım. Anlamanız gereken şeylerden biri de benimle, benim duruşumla ilgili bir şeydir.

Ciciler!

Ben Hans'ın avukatı filan değilim. Tıpkı basım, sahibinin sesi filan da değilim! Benim için Hans Müslüman dünyasına bir bilinç sıçraması yaptırabilecek yüksek enerjilerden biridir. 

Keşke kafacıklarınız ben söylemeden şunu bir anlamış olsaydı: Bu gün çeliştirilemeyecek hiçbir doğru yoktur. Bilimsel önermeler de Kur'an âyetleri de hatta matematik bile çeliştirilebilir. Hans niye çeliştirilemeyecekmiş?

Bilmediğiniz şeylerden biri de gerçeklerin "Nevrimize" ne kadar bağımlı olduğu! Nevrin bir kez dönmeye görsün! O takırtılı gerçekler nasıl da ânında buharlaşır? Öyle değil mi Alperen? Ne adamsın ama haa!  Evet Hans'a takılıp kopanlar sonra da muhalefete yatanlar var. İt is gayet normalate! 

Hatta çoğunuz böylesiniz. Sizlere başka bir gözle baktım ve gördüm. Uzun gecenin küçük ateş böcekleri derken ne dedim sanıyorsunuz? Enerjiniz var ve ifade etmek için kendi merkezinizi arıyorsunuz. Yanıldığınız yer şurası: Hans'ın sizin iradenize el koyduğunu sandınız. Hans'ın sizin beyninizi, zihinsel enerjinizin tamamını  istediğini sandınız. Çok yanlış! Bu Hans'a da İslâma da aykırı.

Bakın canpareler! Bu gün tersinin doğruluğunu kanıtlayamayacağınız hiçbir önerme yoktur. Yani Hansı da çeliştirmek çok kolaydır. Ama bir bakın bakalım kendinize: Onunla ilgilenmeden önceki ve sonraki değişim ve gelişmenize bir bakın. Hans o insanı deli eden HA-VET'leri ile bilincinizi yükseltmiş midir oyalamış mıdır?

Niye Hans'ı doğrunun ölçüsü olarak alacakmışsınız? Onu dopingleyici, yükselmek için tetikleyici olarak alın. O bu işi iyi yapıyor. Eminliğine gelince, yahu size kim bu adamın sütten çıkma ak kaşık olduğunu söyledi? Güvenilir bir adam mıymış değil miymiş? İnsan oğlum bu, insan! Evet zekâ ve bilgi yönünden biraz farklı ama insan! Şaşar cinsinden beşer! 

Peygamber şimdi Türkiye'de yaşıyor olsaydı ....................   Kur'an'a bağlı bir Müslüman kültürü olmaz mıydı? Olurdu. Kennedy aynı zamanda bir düşün adamı olsaydı o kız onun düşüncelerinin de işini bitirmiş olur muydu? Siz siz olun Hans'a sakın güvenmeyin. Kendiniz hakkında bile kesinlikli konuşmayın. Siz hırlı hayırlı bir şey yapmak istiyorsanız, Hans'ı okuyun ve anlamağa çalışın. Onun bilgi ve düşünce dünyasına ulaşamıyorsunuz, işin kolayına sapıyorsunuz: Muhalefet! Hadi canım sen de, şu kalpazan oyunlarından vazgeçilsin artık. Benim yaptığımı yapın. Ona dedim ki, "Bu memlekette kimse evliyanın başını gözünü yararaktan, bu insanlara bilimi sevdiremez!" Aksini söylesin bakayım. E bu arada tarikat adı altında yapılan soytarılıkları hepimiz bilmiyor muyuz? Bu da onun haklı tarafı. Sezar'ın hakkı Sezar'a yahu. Bu kadar basit.  

Siz bir de şunu anlayın: "Hans'a hayır!" çığrışmalarının harekete geçmiş kervanı durdurma gücü ve becerisi var mı yok mu? Yoksa reklâm unsuru olmaktan öte gidemiyor musunuz?

Şimdi size derin ama sezgisel saptamalarımdan da söz etmek istiyorum.

Canlar! Sitenizin altını üstünü biraz karıştırdım. Ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama, bu sitede Hans nefes alıp veriyor. Anlaşılmaz görünen, sizin Hans karşıtı çığlıklarınız. Sizin yaptığınız şey bebeklerin yaptığı bir şeye benziyor: Bebek anasının memesini emer emer de süt gelmeyince ne yapar biliyor musunuz? Anasının memeseni ısırır! Sanırım yaptığınız şey biraz da buna benziyor.

Enerjinize de baktım. İyisiniz. Birçok dinî gruptan yüksek bir enerji düzeyiniz var. Bu da Hans'la işinizin bitmediğini gösteriyor. İçinizde enerjisi biraz daha yükselenlerin tekrar Hans'a bağlanacağını düşünüyorum. Alperen ve Mehmet bunlardan bir kaçı olabilir. İkisinin de artık ellerinde birer kalem var ama hizmet bilinçleri yok. Tekrar döndüğünüzde sevgi ve hizmet bilinci konusunda ilk transferleri ben yapacağım.

Sakin olun, sevinçle kalın. Höthötlenmeyle düşünür olunmuyor.

HOCA

2.2.2007

Yukarı dön Göster Semazen's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Semazen

Akik
Ozel Grup
Ozel Grup
Simge

Katılma Tarihi: 25 nisan 2005
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 450
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Akik

Selam semazen kardeş, uzun zamandır hanifdostlara yazmıyordum. Daha doğrusu hanifdostlara paralel bir kulvardaki hayır yarışından dolayı yazamıyordum. Yukarıdaki zat-ı şahanenin yazısını okudum. Bir yorum yazacağım bu yazı hakkında lakin önce ilgili bir kaç dostun yazmasını bekleyeceğim. Zira ilk sıranın şuan bana ait olmadığını düşünüyorum.

Sadece okur okumaz ilk ham düşüncemi bir cümle ile belirteyim. Hanif Dostlar ailesine, neredeyse her cümlede bir ironi var. Bir miktar edebi sanattan aparma cümlelerin altındaki mantık BOŞ. Adamcağız anlaşılan gizli/içten ve bir o kadarda derin hans hayranına benziyor. Her ne kadar aksini savunacak kitap yazmış olsa dahi. Çünkü, hansın hataları burada Kelimullah delil gösterilerek kökten çürütülmüş olmasına rağmen, bunun bir değer ifade etmediği anlaşılıyor. Kimin tarafından? Mustafa Bey'in tarafından. Çoğu kez insan aynaya baktığında kendi yüzünden ziyade görmek istediğini görür aynada da bir gün fotoğraf çelipte resmine baktığında "bu bana benzemiyor" veya "foto-jenik değilim makina beni tam yansıtmıyor" der. Oysa makina asla munafıklık yapmaz. Çünkü makinada OBJEKTİF vardır.

"Ne kadar enerjiniz artarsa o derece hansla işiniz bitemiyor." Ne derin teşhis ve mantık ama......Yani adam enerji kaynağınızın kim olduğunu ve sizin ne kadar mini-minnacık ateş böcekleri olduğunuzu "hoş" ve bir o kadarda "ILIMLI" bir lisan ile ifade ediyor AMA.

Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Yalnız merak ediyorum sayın alperen, yeniden Mr. Hans'ın rahle-i tedrisatına ne zaman döneceksiniz? Hani böyyük ateş böceğimiz böyle bir kehanet buyurmuşlar ondan soruYORUM.

Aslında başka açıdan baktığınızda, Mustafa beye fazla yorum yapmak anlamsız olur. Çünkü Kur'ana mesai harcamadığı belli. Bu yüzden, hanif olma tanımı ve bilinciden bihaber olduğundan kıyas yapamamış ve böylece aradaki himalayaların farkında olamadan yazmış. E haliyle eline aldığı cevizi evirip çevirmiş, çeşitli açılardan bakmış ve ceviz kabuğunu ceviz diye tanımlamış. Bir gün cevizin içini/öznü görüp ona göre yorum yapması dileğiyle.....

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

Katılma Tarihi: 09 nisan 2005
Gönderilenler: 2974
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Alperen

Akik Yazdı:

Yalnız merak ediyorum sayın alperen, yeniden Mr. Hans'ın rahle-i tedrisatına ne zaman döneceksiniz? Hani böyyük ateş böceğimiz böyle bir kehanet buyurmuşlar ondan soruYORUM.

Selam Dostlar

Sevgili Akik sen zaten biliyorsun ama herkes bilsin diye yazıyorum. Bunun mümkünü yok. Şahsı ve ünvanı hakkında bile dürüst olamayan bir insanın fikirlerinde de birçok absürdlükler ve hayati yanlışlıklar bulunduğunu birlikte gördük ve yazdık. Adamın kişisel güce ve menfaate oynadığını da...

Mustafa Hoca'yı yakından tanırım. Görüşür, muhabbet ederiz ara sıra. Herhangi birşey yazmak istemiyorum ve yazmayı da düşünmüyorum hakkında. Tek bir şey söyleyebilirim: Mustafa ÖZ ve Bülent Ayberk ayrı dünyaların insanlarıdır, ümitler boşunadır. Ayberk'e düşünen ve eleştiren insanlar değil müritler lazımdır.

Bilmediğiniz şeylerden biri de gerçeklerin "Nevrimize" ne kadar bağımlı olduğu! Nevrin bir kez dönmeye görsün! O takırtılı gerçekler nasıl da ânında buharlaşır? Öyle değil mi Alperen? Ne adamsın ama haa!  Evet Hans'a takılıp kopanlar sonra da muhalefete yatanlar var. İt is gayet normalate!

İçinizde enerjisi biraz daha yükselenlerin tekrar Hans'a bağlanacağını düşünüyorum. Alperen ve Mehmet bunlardan bir kaçı olabilir. İkisinin de artık ellerinde birer kalem var ama hizmet bilinçleri yok. Tekrar döndüğünüzde sevgi ve hizmet bilinci konusunda ilk transferleri ben yapacağım. (Mustafa ÖZ)

Sayın Hocam, Alperen=Mehmet. Yollar çoktan ayrıştı. İstikamet farklı, döküldüğümüz deniz ayrı.

Saygılar

Semazen
Ayrıldı
Ayrıldı
Simge

Mustafa Öz Yazdı:

Önce muhabbet, hafiflik ve sevinç!..Bütün kavgalarınız yeşil zemin üzerinde olsun. Bunu sakın gözardı etmeyin!

Efendim, 2 Şubatta Semazen'den bir meil aldım. Hanif Dostlar'da Hans'ın tartışıldığını ve benim de bu konuda bir şeyler söylememin iyi olacağını söylüyordu. Dahası, birebir tam metin şöyle söylüyordu: "Bu konuda çalışmalarınız (kitaplarınız) bulunduğunu biliyoruz. Dolayısıyla, basına yansıyan son gelişmelerden sonra sizin yapacağınız bir durum değerlendirmesinin önemi çok fazla.. Acaba, konuya ait değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? Görüşlerinizi HanifDostlar.Com ile paylaşabilir misiniz? Sağlayacağınız katkıdan yararlanacağımızı düşünüyor; saygılarımı arz ediyorum." diyordu.

Canım benim! Saf kalpli rasyonalistim! Yiyeceğimi sanıyor. Büyük bir olasılıkla niyeti ortamı şenlendirmek ve beni de sofraya yeşillik yapmak! Kimbilir belki de milleti tepeme yığacak sonra da az pişmiş balık gibi kalabalık bir müşteri topluluğuna beni ayıklatacak! Olsun. Anlıyorum. Gençliktir. Adı üstünde delikan!

Sn. Mustafa Öz'ün HanifDostlar.Com'a özel yazdıklarında, "Aiberg" konusuna hâkim bir araştırmacı yazarın nev'i şahsına münhasır görüşlerini okuduk.. Değerli görüşlerinden yararlandık.. (Bir görüşten yararlanmak için illâ o görüşe katılıyor olmak gerekli değil..)

Ancak, bendeniz bu mesajımda hemfikir veya zıt fikirler üzerine birşey söylemeyeceğim.. Sâdece, yukarıda siyahlaştırdığımız türden birkaç cümle için kısa açıklamalar sunmak istiyorum..

Biz kendilerinden sâdece uzman görüşü istedik.. Bundan daha fazla veya gizli bir düşüncemiz ve niyetimiz bulunmadan.. Delikanlılık çağımızı -maalesef- çok geride bıraktığımızı söylemenin bilmiyorum faydası olur mu? :) 

Mustafa Öz Yazdı:
 O ilkel kahve değirmeninize beni de niye atmağa heves ediyorsunuz? Kim bilir, bilinçaltınız belki de bana karşı duruşunuzu belirlemek için beni yakınınıza çağırıyordur.

Bu cümleler gerçekten yaralayıcı... Biraz önce söylediğim gibi, bendeniz mesele hakkında birden fazla kitap kaleme alacak kadar ilgili bir insandan görüş istedim. Bunu Semâzen olarak kendi başıma yaptım.. Çok şükür ki niyetimiz ve biliçaltımızdan rahatsızlık duymayacak ve niyetimiz ve bilinçaltımızla kimseyi rahatsız etmeyecek kadar sâlim kafaya sahibiz..

Selam ve Saygılarımla,

Neyzen_Semazen 

Semazen
Ayrıldı
Ayrıldı
Simge

Merhaba,

Sevgili Akik Sn. Öz'ün yazısı hakkında aslında benim de katıldığım bir yorum getirmişti. Ancak, konuya katkı sağlamak maksadıyla Sn. Öz'ün bazı cümlelerine karşılık vermek istiyorum.

Mustafa Öz Yazdı:

............................
Evet, bildiğiniz ama denetleyemediğiniz şeylerden biri "Niyetine girmekle" ilgili. Önce hatta inanmaktan da önce kendinize duygularınızın güdümünde bir "Duruş" edinirsiniz. Bütün inancınız, söyledikleriniz, yapıp ettikleriniz bu duruşun ya da paradigmanın kendini ifadesinden ibarettir.

Burada söylenilenler çok genel bir tanım getiriyor. Katılmamak mümkün değil.. Fakat, her meselede olayın (duruşun) böyle tecelli ettiğine veya edeceğine dair bir kaide mi var? Yâni, "duruş" denilen şeyi objektif olarak değerlendirmek ve tartmak her zaman imkânsız mıdır? Böyle birşey olabilir mi??

Mustafa Öz Yazdı:
Bu arada Hans'la ilgilendim. Onunla ilgili birçok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimden sonra yapılan suçlamalara bakıyorum da asla derinleştirilmiş bir çalışmanın ürünü gibi görünmüyorlar. Dahası, Hans'ın düşünce dünyasına ulaşmakta zorlanmış insanların bir tür bilinçaltı savunma yaparak saldırıya geçmeleri! Şu anda kendi payıma bütün suçlamaları yanıtlayabilecek durumdayım.

Aslında, bizim Sn. Öz'den görüş isterken tam olarak beklediğimiz buydu.. Yâni, iddialar(suçlamalar) karşısında mâkul, mantıklı şeyler... Bir okursever bundan başka ne bekler?

Mustafa Öz Yazdı:
Bağdadî'nin söylediği bir şey var: Zig-Zag üyelerine, doğudakilerle sakın bir araya gelmeyin, ruhaniyetleri ile sizi boğarlar!" diyor.

Sn. Öz'ün Bağdadî'nin böyle söylediğini nereden bildiğini merak ediyorum. Bu konuda, Arz-Arş serisi kitaplar ve o kitapların yazarından başka bir kaynakları mı var?!

Yâni, şunu düşünüyor ve soruyoruz. Bu sözün bir yerlerde söylendiğine ve hele hele Bağdâdî tarafından söylendiğine dair bir "duruş" edinmiş görünüyorlar.. Bu duruşun dayanağı nedir acaba?

Mustafa Öz Yazdı:

Keşke kafacıklarınız ben söylemeden şunu bir anlamış olsaydı: Bu gün çeliştirilemeyecek hiçbir doğru yoktur. Bilimsel önermeler de Kur'an âyetleri de hatta matematik bile çeliştirilebilir. Hans niye çeliştirilemeyecekmiş?

Olmadı efendim, olmadı! Bu tarz yaklaşımlardır Nasreddin Hoca'ya "YâHû, hırsızın hiç mi kabahati yok?!" dedirten... Yâni, ortada çelişkiler bulunan her meselede illâ dışarıdan bir çeliştiren parmağı mı aramalıyız? Okurun yegâne görevi kayıtsız şartsız, sorgusuz sualsiz okumak mıdır??

Mustafa Öz Yazdı:
Ama bir bakın bakalım kendinize: Onunla ilgilenmeden önceki ve sonraki değişim ve gelişmenize bir bakın. Hans o insanı deli eden HA-VET'leri ile bilincinizi yükseltmiş midir oyalamış mıdır?

Katılıyorum, okurlarının bilincini yükseltmiştir. Ancak, bu soruya verilen onaylayıcı cevap okurların mutmain olmasına yetmemektedir. Yükselen bilinç, sorularını daha bir özgüvenle sahiplenebilmektedir.

Saygılarımla,

N_S

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

Katılma Tarihi: 09 nisan 2005
Gönderilenler: 2974
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Alperen

Şu anda kendi payıma bütün suçlamaları yanıtlayabilecek durumdayım. (Mustafa ÖZ)

Hiç zannetmiyorum. Eğer konu Bülent AYBERK hakkındaki iddialar ise.

Adam kendisi bile yanıtlayamıyor suçlamaları ki bir başkası yanıtlayabilsin. Örneğin Zig-Zag diyor ispatlayamıyor. Bağdadi misyonu diyor alakası yok. Profluk zaten hikaye. Jana diyor ortalıkta ne evvelden ne de şimdi böyle bir bayan yok. Jana isimli hayali karakterle şura başkanları dahil hiçkimse müşerref olmuş değil. Ne dışarda ne sanalda.

Hoca nasıl olacak da bütün suçlamaları yanıtlayabilecek? Mümkün değil. Ayberk faaliyette iken Hoca yasaklıydı. Chatlere bile alınmıyordu. Öncesinde zaten kendisi katılmıyordu.  Sonradan takip ediyordu yazılanları.

Hansçılar o gün hocayı hırsızlıkla suçluyor ve dava açmakla tehdit ediyorlardı. Bugün ise "eli ayağı öpülesi insan" diyerek sahip çıkıyorlar. Gel de anla...

Bir insanı chat kayıtlarından, sanalda kendi söylediklerinden tanımak ne derece iyi tanımaktır?

Mustafa Bey Ayberk'i sadece onun yazdıklarından tanımaktadır. Artı bir tanıma durumu yoktur. "Bağdadi şöyle dedi, böyle dedi" demesinin ardındaki kaynak sadece Ayberk'tir.

Bugün birileri göz göre göre yalan söylemektedir. Sözde Bülent AYBERK hiçbir zaman "ben Profesörüm" dememiştir. Hem kendisi hem eşi(?) defalarca bunu söylemişlerdir. Bülent AYBERK nedense ucuz yalanlar söylemekten çekinmemektedir. Bakın mahkemede "Hayır ben profesör değilim" diyen adam birkaç yıl önce ne demişti:

Kariyerimi bile tartışıyorlar, Üniversitedeki odamdan şu satırları yazan bir hoca olmama rağmen... Kapımda Prof.Dr.Hans von Aiberg yazılı kocaman pirinç harflerle... BİRİ içeri giriyor ve bana, "Sizin sahte bilim adamı olduğunuz söyleniyor?" diye ikram ettiğim çayı odamda içerken... "Yok" diyorum, "Bu üniversite özeldir, burada sahte bilim adamları vardır, öteki üniversitelere benzemez. Zaten 2000 öğrenci de sahte öğrencidir, hepsi tinercidir." diye sarkistik takılıyorum. "Hocam kızma, senden öğrenmek istedim". Böyle yüzlerce kişi kuyruk olup kapıma geldiler ve densizlik dizboyuydu.

Kaynak: SelamveSelam

Bu başlık altındaki iki ileti aşağıdaki başlığa taşınmıştır:

Mustafa ÖZ'ün vefatı

nielsturk
Newbie
Newbie
Simge

Katılma Tarihi: 01 temmuz 2005
Yer: Bulgaria
Gönderilenler: 31
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı nielsturk

Selamlar
Mustafa ÖZ hocamız eskilerin deyimiyle "aşk ehli" idi.Salt fikirler ve
boş hayallere varan felsefi akıl yürütmeler :( Eleştirdiğimiz tasavvufçuların hepsinde var olan özellik(Bütün tasavvufçular "5.karıyı 4.cüyü boşayıp nasıl alırım?"  veya "Fadime yi nasıl öperim""Nasıl cukka yaparım "  derdinde değildi bir kısmı iyi niyetliydi ama yolları bozuktu :(.)

Eleştirel bir bakışa sahip olmasına rağmen bilimsel altyapısı olmadığından dolayı,"OKU" diyen "AKLETMEZ MİSİNİZ?" diyen Kitab'ı yeterince incelemediğinden temelsiz fikirlerle HAns'ı yani Elazığlı bülent'i "Böyyük İslam düşünürü,yeni bir paradigma oluşturan fikir adamı..." ilan etti.

Şimdi kendisine "mücahit,büyük filozof,ayağı öpülesi hoca,belki de kendisini şehit etti pis siyonistler" muamelesi çekenler  bir iki yıl önce çaşıt muamelesi yapıyordu

İkiyüzlülüğü kendilerine şiar edinmiş bir cemaaten beklnene bir hareket
                Müntakim olan Allah'ın izniyle Mart ayının 26'sında malum grubun liderinin duruşması var.Adaletin yerini  bulması için yardım etmek isteyenler varsa özel mesaj atabilirler.

Muvahhid/hanifler fedarasyonunun  Dünya'nın geleceğinde büyük bir etkisi var.Dünyaya salih kulların varis olması için aramızda suç işleyenleri aramızdan çıkartalım lekesiz bir topluluk olalım ki akgül/karagül meydana çıksın

Erdemli/muvaahid/hanif bir yaşam için dini Allah'a özgülemek için her türlü çabayı sarf edenlere şimdiden selam olsun!

Yukarı dön Göster nielsturk's Profil Diğer Mesajlarını Ara: nielsturk

sailamasr
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 23 nisan 2005
Gönderilenler: 543
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı sailamasr

selam selam

yazıyı yeni okudum akik, kusura bakma

mustafa hoca bir şeyler diyor, hans tan kopup hans ı özlemekten bahsediyor.

kendi adıma diyebilirim ki mustafa öz'ün HANS ı sayesinde kişiliksahibi olmuş birisi değilim. yani beni hans var etmedi düşünce açısından, hanifliği de bülentten öğrenmiş değiliz. işin tuhafı bu kadar tutarsız konuşmasına rağmen gene de bazı konulardaki atıp tutmalarına sabrettik, bundan hiç bahsetmiyor.

peygamberimiz neredeyse p.. olduğunu söyleyen birisini bu kadar savunmak " KENDİNİ HAZIR HİSSETMEK" ilginç bir olay. fun klüplerindeki fanatikler gibi hitaplarda bulunuyor.

bir yorum istenirken onun yerine bir savunma geliyor. işte buna şaşırdım doğrusu.

eğer islami kimliğimizi AİBERG efsanesine bağlı olarak görseydik şu anda onu omuzlarımızda mahkeme salonlarından çıkarıyor olurduk. ama maalesef bunu anlatamıyoruz

neyse zamanı gelmiştir. mayıs ayında çıkıyor dışarı fitne. peşinden ağlayanları olacaktır.

gözetlemeye devam inş.

rabbi zıdni ilmi

selam selam

Yukarı dön Göster sailamasr's Profil Diğer Mesajlarını Ara: sailamasr

nielsturk
Newbie
Newbie
Simge

Katılma Tarihi: 01 temmuz 2005
Yer: Bulgaria
Gönderilenler: 31
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı nielsturk

sailamasr Yazdı:

neyse zamanı gelmiştir. mayıs ayında çıkıyor dışarı fitne. peşinden ağlayanları olacaktır.

gözetlemeye devam inş.

rabbi zıdni ilmi

selam selam

selam
Mustafa Öz hocanın başlığı kendi öğrencilerince-ki onlar da forumda sanırım- doldurulsa sanki daha iyi olacak gibi...
     Dabbe kılıklı iblise gelince Allah'ın izniyle ve hanif dostların delil desteği vermesiyle artık gün yüzü göremeyecek.Bu ülke için de hanifler için de en ideali bu!
Yukarı dön Göster nielsturk's Profil Diğer Mesajlarını Ara: nielsturk

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma
Sizin yetkiniz yok forumda ankete cevap yazma